Valio Eesti eksport kasvas 18 protsenti

Valio Eesti ettevõtete – AS Valio Eesti ning Võru Juust AS – eksportkäive kasvas eelmisel aastal võrreldes aasta varasemaga 18 protsenti, moodustades 36,1 miljonit eurot.

Suurimateks saavutusteks eksportturgudel oli Valio Võru juustutehases valmiva Lacey Swiss juustu sisenemine USA populaarseimasse kaubandusketti Walmart ning edukas eksport Itaalia suunal, teatas ettevõte.

Valio juustueksport moodustas mullu üle poole ehk ligikaudu 52% kogu Eesti juustuekspordist. Võrreldes aasta varasemaga kasvas Valio Võru juustutehase ekspordimaht rahaliselt ligi 17%. Kolmveerand ettevõtte juustutoodangust läks eksportturgudele.

Valio Eesti direktori Maido Solovjovi sõnul võib 2011. aasta juustuekspordiga üldiselt rahule jääda. "Oleme suutnud ekspordimahtu kasvatada eelkõige suurema lisandväärtusega toodete osas," selgitas ta.

Üle-eelmisel aasta kevadel sisenes Valio Võru juustutehase toodetega USA turule, pakkudes spetsiaalselt sealsele tarbijale väljatöötatud Lacey Swiss delikatessjuustu. Mullu lisati Lacey Swiss ka USA suurima ja populaarseima kaubandusketi Walmart sortimenti.

"Kuna USA partneril on huvi investeerida Lacey Swissi müügitoesse, näitab see toote sobivust premium-klassi juustude hulka," ütles Solovjov. "Walmarti peamine eesmärk on eelkõige pakkuda klientidele esmaklassilist ja kvaliteetset toodet," lisas ta.

USA kõrval olid Valio Eesti peamised eksportturud Venemaa, Itaalia, Läti, Leedu ja Kreeka. Märkimisväärseim kasv oli Itaalia suunal. "Peamiseks tugevuseks sealsel turul on meie toodangu hea kvaliteet, mis annab võimaluse konkureerida kohalike tipp-juustudega," kinnitas Solovjov.

Toortoodete ekspordi osa kasvas aastaga üle 60%. Solovjovi sõnul tuli suurim kasv Venemaa turult, kus toodi eelmisel aastal turule mitmeid uusi tooteid. "Head tulemused olid ka Lätis ja Leedus, kus kasvatasime märkimisväärselt Alma jogurtite müüki," kinnitas ta.

Peamiselt Lõuna-Eesti farmide toorpiimast valmistatud Valio Eesti tooteid leiab ka Lätist, Leedust, Venemaalt, Itaaliast, Rootsist ja Ameerika Ühendriikidest. Ligi 320 töötajaga Valio Eesti on kohaliku toorpiima kokkuostja, piimatoodete eksportija ning Võru ja Laeva suurim tööandja.

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Kaubandust sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Tarkvara

Excellent pakub laoettevõtetele terviklikku lähenemist

Pidevalt suurenevate tegevusmahtude ja keerukate tarneahelate tõttu on oluline, et ettevõtte fookus püsiks põhieesmärgil ja ei varjuks tehniliste tegevuste taha. Ettevõtte eri funktsioonide ja osakondade tegevus peab käima käsikäes, sealhulgas raamatupidamine, müük ja laohaldus. Laoarvestus peab kajastuma ka finantsnäitajates ja vastupidi. Kuidas seda lahendada, räägib Excellent Business Solutionsi vanemkonsultant Eva-Mai Saard.

Statistika

E-KAUBANDUS

Teabevara