Äimä laenab Baltikale 1,5 mln eurot

Öösel kell 00:04 teatas Baltika börsile aktsiakapitali vähendamisest ja vahetusvõlakirjade emiteerimisest ning juhtkonna motivatsioonipaketist.

Ettevõte emiteerib viis miljonit H-vahetusvõlakirja nimiväärtusega 30 eurosenti. Iga H-võlakiri annab selle omanikule õiguse märkida ühe aktsia märkimishinnaga 0,30 eurot.  Aktsiate märkimise aeg on ajavahemikus 11. maist 2013 kuni 10. maini 2014. 

H-võlakirjad emiteeritakse 1,5 miljoni euro eest Baltika aktsionäri Lauri Kustaa Äimä fondile KJK Fund Sicav-SIF. Aktsionärid ei saa õigust võlakirjade märkimiseks. Baltika maksab H-võlakirjadele intressi 7,5 protsenti aastas.

Lisaks laseb Baltika välja 2,35 miljonit I-vahetusvõlakirja nimiväärtusega üks eurosent Baltika Baltika kontserni kuuluvate äriühingute juhtivtöötajatele. Iga I-võlakiri annab selle omanikule õiguse märkida ühe aktsia.  Aktsia märkimishinnaks on kolme kuu keskmine müügihind ajavahemikul 19.01.2012 kuni 19.04.2012. Aktsia märkimishinna ja nimiväärtuse vahe on ülekurss.  Aktsiate märkimise aeg on ajavahemikus 01. juulist 2015 kuni 31. detsembrini 2015.

Aktsiaseltsi juhatus võib aktsiate märkimisel aktsiakapitali suurendada miljoni neljasaja seitsmekümne tuhande euro võrra, lastes välja seitse miljonit kolmsada viiskümmend tuhat uut aktsiat. Aktsiakapitali uueks suuruseks võib olla kuni 8 628 970 eurot.

Ühtlasi vähendab Baltika aktsiakapitali nimiväärtuse vähendamisega 0,50 euro võrra aktsia kohta 0,20 eurole. Aktsiakapitali vähendamises osalevate aktsionäride nimekiri fikseeritakse seisuga 7. mai 2012 kell 23.59.

14. detsembril 2011 toimunud koosolekul otsustas Baltika nõukogu teha ettepaneku 2012. aasta kevadel toimuvale aktsionäride korralisele üldkoosolekule vähendada aktsia nimiväärtust (mis praegu on Tallinna börsil üks kõrgeimaid ehk 0,7 eurot ning mis välistab ettevõttel lisaraha küsimise, kuna aktsia kaupleb kõvasti allpool nominaalhinda – toim.) ning väljastada kahe-aastaseid vahetusvõlakirju orienteeruvas mahus 1,5 miljonit eurot, väärtpaberi väljalaskehinnaga 0,3 eurot.

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Kaubandust sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Tarkvara

Excellent pakub laoettevõtetele terviklikku lähenemist

Pidevalt suurenevate tegevusmahtude ja keerukate tarneahelate tõttu on oluline, et ettevõtte fookus püsiks põhieesmärgil ja ei varjuks tehniliste tegevuste taha. Ettevõtte eri funktsioonide ja osakondade tegevus peab käima käsikäes, sealhulgas raamatupidamine, müük ja laohaldus. Laoarvestus peab kajastuma ka finantsnäitajates ja vastupidi. Kuidas seda lahendada, räägib Excellent Business Solutionsi vanemkonsultant Eva-Mai Saard.

Erply tarkvara – iga poepidaja hindamatu abimees

Mäletad, mida su ema sulle õpetas? Pese enne sööki käed, sest see on eluliselt vajalik. Kui ta õpetaks sind tarkvara valima, ütleks ta: võta Erply, sest ka see on eluliselt vajalik.

Statistika

E-KAUBANDUS

Teabevara