Sportlandi omanikud ajavad vanglaga äri

Viru vangla ostab allapoole riigihanke piiri maksvate partiide kaupa T-särke Sportlandi omanike Anti Kalle ja Are Altraja firmalt AS Fifaa.

Fifaa oli eilse seisuga võlgu pisut üle 10 000 euro riigimakse. Konkurendid peavad ettevõtet samas krooniliseks maksuvõlglaseks. Fifaale heidab varju ka see, et Kalle ja Altraja Sportland Eesti on võlgu palju suurema summa, 761 614 eurot makse.

Justiitsministeeriumi andmetel särgiostuks riigihanget ei korraldatud, kuna vangla aastane T-särgivajadus jääb avatud hanke piirmäärast allapoole. 2011. aastal müüs Fifaa Viru vangla kinnipeetavate vormirõivastuseks T-särke 3757,05 euro eest. Veebruari lõpu seisuga oli ettevõte vanglale särke müünud 221,19 euro eest.

Sarnaselt mullusega võttis Viru vangla tänavu kolm hinnapakkumist. Mullune odavaim pakkuja oli vangla andmetel Fifaa, kust osteti 1081 särki. Tänavuseks Fifaa müügimahuks kujuneb lepingu kohaselt 700 T-särki kogusummas 1946 eurot, vahendas justiitsministeerium. 2012. aastal oli AS Fifaa hinnapakkumus ühe T-särgi kohta 2,78 eurot koos käibemaksuga. Konkureerivad pakkumised ühele T-särgile olid vastavalt 3,54 ning 6 eurot.

"Viru Vangla näol on tegemist ühega meie paljudest klientidest, kellega seob meid pikaajaline koostöö. Oleme neile viimastel aastatel tarninud T-särke ja logodega kruuse, mahud ei ole olnud märkimisväärsed. Meie kliendibaasis on mitmeid riigiasutusi, sealhulgas vanglaid," selgitas koostööd vanglaga Fifaa tegevjuht Matti Karja.

Karja jättis samas täpsustamata, kuidas Fifaal õnnestus jalg n-ö vangla ukse vahele saada, kui pikalt nad vanglale särke veel müüvad ning kas ettevõttel on maksuvõla tõttu klientidest riigiasutustes probleeme tekkinud.

"Vangla suhtub igasugustesse maksuvõlgadesse taunivalt. Vanglal ei ole andmeid AS Fifaa maksuvõlgade kohta, kuna seda liiki hangete ja väikesemahuliste pakkumiste võtmisel maksuvõla olemasolu ei kontrollita," vahendas justiitsministeerium vangla suhtumist.

1100kohalises Viru vanglas oli eilse seisuga 973 kinnipeetavat, kellest 186 olid üksnes vahistatud, 46 alaealised, 18 eluaegsed vangid ja 10 naised.
2008. aastal otsis Viru vangla väljakuulutamata läbirääkimistega hankemenetlusega kinnipeetavate vormirõivaid. ASiga Eesti Vanglatööstus sõlmitud lepingu kogumaksumuseks oli ligi 40 000 eurot. Samal aastal ostis Viru vangla vanglaametnikele rohkem kui 11 000 euro eest nöörsaabaste tootja Aipi M. A. saapaid.

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Kaubandust sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Tarkvara

Erply tarkvara – iga poepidaja hindamatu abimees

Mäletad, mida su ema sulle õpetas? Pese enne sööki käed, sest see on eluliselt vajalik. Kui ta õpetaks sind tarkvara valima, ütleks ta: võta Erply, sest ka see on eluliselt vajalik.

Excellent pakub laoettevõtetele terviklikku lähenemist

Pidevalt suurenevate tegevusmahtude ja keerukate tarneahelate tõttu on oluline, et ettevõtte fookus püsiks põhieesmärgil ja ei varjuks tehniliste tegevuste taha. Ettevõtte eri funktsioonide ja osakondade tegevus peab käima käsikäes, sealhulgas raamatupidamine, müük ja laohaldus. Laoarvestus peab kajastuma ka finantsnäitajates ja vastupidi. Kuidas seda lahendada, räägib Excellent Business Solutionsi vanemkonsultant Eva-Mai Saard.

Statistika

E-KAUBANDUS

Teabevara