Alkoholitootja Altia müük kosus 47%

Altia Eesti ASi käive kasvas 2011. aastal 23,3 miljonilt eurolt 33,2 miljoni euroni ehk 47%, selgub majandusaruandest.

Kasum paisus 70 689 eurolt 709 395 euroni. Selline müügitulu ja kasumi kasv on tingitud nii müügimahtude kui ka müügihindade kasvust. 2011 oli ka kangete alkohoolsete jookide osakaal müüdud kauba hulgas suurem kui 2010. aastal, mistõttu maksti ka rohkem alkoholiaktsiisi. Müük liitrites kasvas aga mullu tunamullusega võrreldes 37%, selgitas Altia Eesti juhataja Kristel Mets tegevusaruandes.

Kokkuvõtvalt lõikas Altia tulu Eesti majanduse taastumisest, euro kasutuselevõtust ning muutumatust maksukeskonnast. Alkohoolsete jookide tootmine ja müük kulges stabiilses majandusruumis ning üksikuid tugevalt müüke ja tootmist moonutavad tegureid polnud, lisas Mets.

Kuna Altia arveldab peamiselt eurodes ning kasutab tegevuse finantseerimiseks minimaalselt võõrkapitali, on ka vahetuskursside ja intressimäärade muutumise risk minimaalne.

Mullu vähendas Altia tooteportfelli kuulunud jookide arvu, mis võimaldas tõsta efektiivsust. Omatoodangut eksporditi Lätti, Rootsi ja Soome.

Altia Eesti ASis töötas mullu 69 inimest. Investeeriti peamiselt olemasolevate varade säilitamisse ning jätkusuutlikkuse tagamiseks. Investeeringute kogusumma ulatus 64 000 euroni. Tänavuseks investeeringute mahuks kujuneb 90 000 eurot. Ettevõte soovib kasvatada Saaremaa vodka ja teiste kaubamärkide turuosa.

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Kaubandust sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Tarkvara

Excellent pakub laoettevõtetele terviklikku lähenemist

Pidevalt suurenevate tegevusmahtude ja keerukate tarneahelate tõttu on oluline, et ettevõtte fookus püsiks põhieesmärgil ja ei varjuks tehniliste tegevuste taha. Ettevõtte eri funktsioonide ja osakondade tegevus peab käima käsikäes, sealhulgas raamatupidamine, müük ja laohaldus. Laoarvestus peab kajastuma ka finantsnäitajates ja vastupidi. Kuidas seda lahendada, räägib Excellent Business Solutionsi vanemkonsultant Eva-Mai Saard.

Erply tarkvara – iga poepidaja hindamatu abimees

Mäletad, mida su ema sulle õpetas? Pese enne sööki käed, sest see on eluliselt vajalik. Kui ta õpetaks sind tarkvara valima, ütleks ta: võta Erply, sest ka see on eluliselt vajalik.

Statistika

E-KAUBANDUS

Teabevara