Gigant tuleb Eestisse

Eestisse laieneb Suurbritannia suurima tehnikatoodete jaemüüja Dixons Retail Norras tegutsev tütarfirma Elkj¸p. Eestisse tullakse tõenäoliselt ka Soomes tegutseva brändiga Gigantti, kirjutab tänane Äripäev.

Elkj¸p Nordic AS tegevjuht Ronny Blomseth tunnistas laienemise kavatsusi, kuid ei kinnitanud veel Eestisse tulekut. "Elkj¸p Nordic ei ole teinud veel ühtegi otsust, mis puudutab laienemist Baltimaades. Me kaalume praegu uusi asukohti terves Euroopas, kuid midagi pole veel otsustatud," sõnas Blomseth. Kui aga otsus tehtud, lubas ta sellest lähemalt rääkida.

Elkj¸p opereerib erinevate brändidega nii Norras, Soomes, Taanis kui ka ja Rootsis ning on kõikidel turgudel olnud edukas. Äripäevale teadaolevalt on Elkj¸p juba Tallinnas endale krundi leidnud, kuid planeerib ka mujal Eestis tegutsema hakata.

Euronicsi ja Plussmiinuse kauplusi opereeriva Sandman Grupi juhatuse liikme Jaan Koppeli sõnul on see plaan olnud õhus 10 aastat. Tegudeni pole suurkonkurent jõudnud ilmselt siinse madala ostujõu tõttu.

"Suhtun uue konkurendi tulekusse positiivselt. Kui asi konkreetseks läheb, siis ma kindlasti rahulikult ei võta," naeris ta. "Ma arvan, et hinnasõjaks ei lähe, hind hakkab nii ehk nii olema sama igal pool. See, kes võidab kliendi peab mingit lisaväärtust veel pakkuma. Kui võrrelda meie ja Soome hindu, siis meie hinnad on odavamad," arutles Koppel.

Elkj¸p oli mullu väga edukas
Dixonsi mulluse aruande põhjal andis Elkj¸p Põhjamaades järjekordse tugeva tulemuse kasvatades müüki 8% võrra 2,7 mld euroni. Kasum põhitegevusest kasvas 8% 127 mln euroni.

See oli oluline ülemineku aasta Elkj¸pi ärile, kuna saavutas selge turuliidri positsiooni kõikidel turgudel, seisab aastaaruandes. Müügi- ja kasumitulemused olid Norra, Soome, Taani ja Rootsi turgudel tugevad, kusjuures eriti heade kasumitulemustega esinesid Soome ja Taani. Elkj¸pil on suurepärane võimalus kõigil neljal turul äri edasi areneda läbi kaupluste uuenduste, Megapoodide avamiste ja online'i.

Kuhu hiiglase poed võivad tulla, loe tänasest Äripäevast.

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Kaubandust sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

SALONSHOP BALTIC OÜ otsib TURUNDUSJUHTI

Salonshop Baltic AS

31. detsember 2018

Tarkvara

RTT kaasaegne kassatarkvara

Kassatarkvara oluliseks eesmärgiks on pakkuda kliendile kiiret ja mugavat teenindust. Suureks trendiks on saanud mobiilsus ehk tarkvara saab kasutada ka nutitelefonis või tahvelarvutis. Loe lähemalt, mis on kassatarkvara valikul oluline ning milliseid eeliseid annab RTT kassatarkvara.

AccountStudio - lihtsalt kohandatav terviklik äritarkvara

Äritarkvara, mida on võimalik kohandada erinevate nõudmiste ja tegevusaladega väike- ja suurettevõtetele. Tarkvara liidestab ettevõtte e-poe nii, et tehingud e-poes kajastuvad ilma valu ja vaevata nii laos kui ka raamatupidamises.

Statistika

E-KAUBANDUS

Teabevara