Liit: kaardimaksete tasud liiga kõrged

Eesti Kaupmeesteliidu tegevdirektor Marika Merilai ütles täna kaubandus.ee online-intervjuus, et kaupmeeste liit tegeleb poodnikele peavalu valmistavate liialt kõrgete kaardimaksete tasudega.  

Lugeja küsis Merilailt: Kas kaupmeeste liit aitab tegeleda sellega, et pankade dikteeritud kaardimeksete tasud oleksid väiksemad? See on poodnike röövimine, mida pangad praegu teevad?

Merilai vastas: Jah, tõepoolest Kaupmeeste Liit tegeleb kaardimaksete tasumäärade küsimusega. Liit on pöördunud nii Konkurentsiameti kui ka pankade poole. Võrreldes varasemate perioodidega on kaardimakse tasumäärad oluliselt vähenenud, sest ka pankadevahelised kahepoolsed teenustasud on vähenenud. Võrreldes mitmete riikidega on liidu arvates kaupmeeste tasumäärade alandamiseks veel ruumi. Kaardimaksetehingute kulud on ekspertide arvamusele toetudes suuremad kui sularaha käitlemisega seotud kulud teatud summa kohta. Kuna aastatega on olulisel määral suurenenud kaardimaksete osakaal jaemüügitehingutes, peaksid teenustasude kujunemise põhimõtted olema arusaadavamad. Täna on Eestis kehtivad teenustasud, mille määr on %-des kauba/teenuse lõppsummast, kusjuures kulud kaardimaksetele ei suurene ostusumma suurenemisel. Lähtudes eeltoodust oleks otstarbekam, et kaardimaksete teenustasud on tehingupõhised või siis kombineeritud kujul. Teema on jätkuvalt päevakorras.

Täispikka intervjuud Merilaiga saab lugeda SIIN

Osale arutelus

  • Annika Matson

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi Kaubandust sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Tarkvara

Excellent pakub laoettevõtetele terviklikku lähenemist

Pidevalt suurenevate tegevusmahtude ja keerukate tarneahelate tõttu on oluline, et ettevõtte fookus püsiks põhieesmärgil ja ei varjuks tehniliste tegevuste taha. Ettevõtte eri funktsioonide ja osakondade tegevus peab käima käsikäes, sealhulgas raamatupidamine, müük ja laohaldus. Laoarvestus peab kajastuma ka finantsnäitajates ja vastupidi. Kuidas seda lahendada, räägib Excellent Business Solutionsi vanemkonsultant Eva-Mai Saard.

Lihtsam viis e-poe loomiseks

Müü oma tooteid kasutades Eesti suurimat pilve-põhist platvormi! Meie võimas e-poe lahendus annab sulle kõik vajalikud tööriistad ehitamaks endale sobiv e-pood.

Statistika

E-KAUBANDUS

Teabevara