Kaubanduskeskusteks on neid palju nimetada  

Viru Keskuse juht Ants Vasar ütles teemaveebile kaubandus.ee sakslaste sadamapiirkonna kahe kinnistu ostu kommenteerides, et kaubanduskeskusteks on neid kahte täna pisut palju nimetada, kuid igal juhul on see hea uudis.

"Kaubanduse arendamiseks on mõlemad krundid väga hea asukohaga, kesklinna ja sadama vahelisel alal, lisas ta.

Sakslaste tehingu ostuhinnaks oli 9,8 miljonit eurot ning Pindi ja Ernst & Youngi hinnangul on kahe ärikinnisvara turuväärtus kokku 14,3 mln eurot. Sakslased said kaks kinnistut umbes 30 protsenti alla turuväärtuse, selgus emissioonipakkumisest.

Merekeskusele lisab oluliselt potentsiaali tulevane, eelmine aasta Äripäeva Rikaste TOPi võitnud kinnisvaraärimees Hillar Tederi poolt rajatava Admiraliteedikeskuse vahetu naabrus, mille parkla ehitamisega on lubatud alustada juba käesoleval aastal.

Paekivist Lootsi kvartal on omanäoline ja huvitava arhitektuuriga kooslus, mille võib oskuslik arendaja kujundada suurepäraseks meelelahutus- ja ostlemiskohaks nii tallinlastele kui ka turistidele.

Kokkuvõttes märkis Vasar, et see on suurepärane uudis nii tallinlastele kui ka linna külalistele. Kuigi täpsem informatsioon sakslaste plaanide kohta puudub, olen veendunud, et  basaarilaadne nähtus Merekeskuses asendub tunduvalt kliendisõbralikuma ja kaasaegsema kaubandusega. Arenguga  jõuab ehk Lootsi kvartal ka tallinlaste teadvusse ja piirkond hakkab elama ka kohaliku elanikkonna jaoks. Eriti veel kui Eesti turule sisenev Põhja-Euroopa ankurrentnik annab kvartali arengusse oma kogemuse, tuntuse ja tunnustatuse kaudu olulise panuse.

19. aprillil omandas Saksa suletud investeerimisfondi Eesti tütarettevõte Estnische HafenCity AS oma sidusettevõtete kaudu kaks kaubanduskeskust Tallinna sadamapiirkonnas - Merekeskuse aadressil Mere puiestee 10 ning Lootsi Kaubakeskuse koos Lootsi 8 kinnistuga -  eesmärgiga korraldada keskuste edasist juhtimist, uuendamist ning arendamist.

Osale arutelus

  • Annika Matson

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi Kaubandust sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Tarkvara

Excellent pakub laoettevõtetele terviklikku lähenemist

Pidevalt suurenevate tegevusmahtude ja keerukate tarneahelate tõttu on oluline, et ettevõtte fookus püsiks põhieesmärgil ja ei varjuks tehniliste tegevuste taha. Ettevõtte eri funktsioonide ja osakondade tegevus peab käima käsikäes, sealhulgas raamatupidamine, müük ja laohaldus. Laoarvestus peab kajastuma ka finantsnäitajates ja vastupidi. Kuidas seda lahendada, räägib Excellent Business Solutionsi vanemkonsultant Eva-Mai Saard.

Erply tarkvara – iga poepidaja hindamatu abimees

Mäletad, mida su ema sulle õpetas? Pese enne sööki käed, sest see on eluliselt vajalik. Kui ta õpetaks sind tarkvara valima, ütleks ta: võta Erply, sest ka see on eluliselt vajalik.

Statistika

E-KAUBANDUS

Teabevara