Maksuamet jälgib tänavu  hulgikaubandusfirmasid

Maksuhaldur jälgib sel aastal kõrgendatud tähelepanuga hulgikaubandus-, ehitus-, teenindus ja toitlustus- ning kütuseäri. Nimelt on neis valdkondades suurim laekumata maksude osakaal ehk maksuauk, ja seda püütakse piirata, kirjutas Äripäev.

Selleks, et maksuameti huviorbiiti mitte sattuda, tuleb esitada dokumendid korrektselt ja õigeks ajaks, siis pole ametil nende endi kinnitusel põhjust teid tülitada. Ettevõtjate sõnul see nii lihtne ei ole ning eeldusi maksuametile silma jääda on päris mitu.

Tasub teada! MTA kontakt on üsna kindel juhul kui:
DEKLAREERITAKSE
käibemaksu tagastusnõuet üle mitme aasta või üldse esimest korda või tavapärasest rohkem.
MITU KUUD järjest deklareeritakse käibedeklaratsioonis nii käibe- kui ka sisendkäibemaksuna nulle. Sel juhul kahtlustatakse, et ettevõtlusega tegelemine on lõppenud ja ähvardatakse käibemaksukohustuslaste registrist kustutamisega.
ETTEVÕTTES töötab suur hulk töötajaid, kellele makstud töötasu on valdkonna keskmisest oluliselt väiksem. Sel juhul on lootust saada kiri, milles kahtlustatakse ümbrikupalga maksmises ja palutakse selgitusi.
LIIGSELT on parandatud deklaratsioone või need puuduvad.
TEGUTSETAKSE valdkonnas, mida maksuhaldur 2012. a jälgib kõrgendatud tähelepanuga: hulgikaubandus, ehitus, teenindus ja toitlustus ning kütuseäri. Neis valdkondades on suurim laekumata maksude osakaal.
ÄRIÜHING on ostnud kaupu või teenuseid nn arvevabrikutest. Arvevabriku avastamisel võetakse tavaliselt kontrolli alla kõik, kes on arvevabrikule makseid teinud.
TOIMUVAD tehingud seotud isikutega ja kel peaks olema siirdehinna dokumentatsioon.
DEKLARATSIOON on esitamata ja maksusummad üle kandmata. Kui ettevõtte ärimudelis on juba sees maksudest kõrvalehoidumine, siis tuleb arvestada maksuameti kõrgendatud huvi sõltumata raamatupidamise korrektsusest.

ALLIKAS: ERNST & YOUNG BALTICU PARTNER RANNO TINGAS, EML-I JUHATUSE LIIGE LASSE LEHIS

Osale arutelus

  • Annika Matson

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Kaubandust sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Tarkvara

Erply tarkvara – iga poepidaja hindamatu abimees

Mäletad, mida su ema sulle õpetas? Pese enne sööki käed, sest see on eluliselt vajalik. Kui ta õpetaks sind tarkvara valima, ütleks ta: võta Erply, sest ka see on eluliselt vajalik.

Excellent pakub laoettevõtetele terviklikku lähenemist

Pidevalt suurenevate tegevusmahtude ja keerukate tarneahelate tõttu on oluline, et ettevõtte fookus püsiks põhieesmärgil ja ei varjuks tehniliste tegevuste taha. Ettevõtte eri funktsioonide ja osakondade tegevus peab käima käsikäes, sealhulgas raamatupidamine, müük ja laohaldus. Laoarvestus peab kajastuma ka finantsnäitajates ja vastupidi. Kuidas seda lahendada, räägib Excellent Business Solutionsi vanemkonsultant Eva-Mai Saard.

Statistika

E-KAUBANDUS

Teabevara