Soomlaste panus Eesti jaekaubandusse miljard eurot

The Baltic Guide andmetel võib soomlaste panus Eesti jaekaubandusse olla märgatavalt suurem seni välja öeldud ametlikest numbritest.

Soome statistikakeskuse andmetel tegid soomlased Eestisse mullu 2,3 miljonit reisi, maale tuldi 2,2 miljonit korda. Vahe on seotud kruiisiturismiga, mille jooksul laevast ei väljutagi.

Antud numbrid langvad kokku juba varem avaldatud Eesti Panga andmetega, mis põhinevad mobiiltelefonide liikumisel. Üldiste arvestuste kohaselt veedavad soomlased Eestis kokku 5,5 miljonit päeva aastas.

Soome statistikakeskuse andmetel kulutasid soomlased 2011. aastal Eestis ligikaudu 0,5 miljardit eurot (võrdluseks - Hispaanias 0,4 miljardit eurot). Mitmesuguste Eestis läbiviidud küsitluste ja arvutuste põhjal kulutasid soomlased The Baltic Guide andmetel päevas keskeltläbi 150-200 eurot.

Korrutades antud summa Eestis veedetud päevade arvuga, saame soomlaste kulutusteks Statistikakeskuse arvudega võrreldes aga kaks korda suurema tulemuse ehk umbes miljard eurot.

See teeks veerandi  Eesti jaekaubandusettevõtete kaupade jaemüügist 2011. aastal. Või kuueteistkümnendiku Eesti mullusest SKPst.

Osale arutelus

  • Meelis Mandel

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Kaubandust sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

SALONSHOP BALTIC OÜ otsib TURUNDUSJUHTI

Salonshop Baltic AS

31. detsember 2018

Tarkvara

RTT kaasaegne kassatarkvara

Kassatarkvara oluliseks eesmärgiks on pakkuda kliendile kiiret ja mugavat teenindust. Suureks trendiks on saanud mobiilsus ehk tarkvara saab kasutada ka nutitelefonis või tahvelarvutis. Loe lähemalt, mis on kassatarkvara valikul oluline ning milliseid eeliseid annab RTT kassatarkvara.

AccountStudio - lihtsalt kohandatav terviklik äritarkvara

Äritarkvara, mida on võimalik kohandada erinevate nõudmiste ja tegevusaladega väike- ja suurettevõtetele. Tarkvara liidestab ettevõtte e-poe nii, et tehingud e-poes kajastuvad ilma valu ja vaevata nii laos kui ka raamatupidamises.

Statistika

E-KAUBANDUS

Teabevara