Läheneb majandusaasta aruande esitamise tähtaeg

30. juunil jõuab ettevõtjatel ja mittetulundussektoril kätte majandusaasta aruande esitamise aeg, mil ligikaudu 140 000 juriidilist isikut peavad esitama 2011. aasta aruande.

1. juuni seisuga oli e-äriregistri andmetel kokku 139 340 aruandekohustuslast, kellest 25 438 ehk 18% olid juba oma 2011. aasta majandusaasta aruande esitanud. Eelmise aasta samal ajal oli esitatud aruandeid 16%.

Lisaks oli juuni alguse seisuga süsteemi sisestatud, kuid registrile veel edastamata 10 224 äriühingu aruannet ja 2160 mittetulundusühingu aruannet.

Varasemate aastate kogemus on näidanud, et inimesed hilinevad majandusaasta aruannete esitamisega eeskätt hooletusest või lihtsalt teadmatusest. „Näiteks ei teata alati, et aruanne tuleb esitada ka siis, kui majandusaastal majandustegevust ei ole toimunud,” rõhutas justiitsminister Kristen Michal.

Aruanne tuleb esitada registrile elektrooniliselt ettevõtjaportaalis ning see peab vastama vorminõuetele. Ettevõtjaportaali saab siseneda ID-kaardiga, mobiil-ID-ga või internetipanga kaudu.

Osale arutelus

  • Ave Lepik

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Kaubandust sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Tarkvara

Excellent pakub laoettevõtetele terviklikku lähenemist

Pidevalt suurenevate tegevusmahtude ja keerukate tarneahelate tõttu on oluline, et ettevõtte fookus püsiks põhieesmärgil ja ei varjuks tehniliste tegevuste taha. Ettevõtte eri funktsioonide ja osakondade tegevus peab käima käsikäes, sealhulgas raamatupidamine, müük ja laohaldus. Laoarvestus peab kajastuma ka finantsnäitajates ja vastupidi. Kuidas seda lahendada, räägib Excellent Business Solutionsi vanemkonsultant Eva-Mai Saard.

Erply veebipõhine kassa- ja laotarkvara

Erply on veebipõhine kassa- ja laotarkvara, mis on suunatud hulgimüügi, jaemüügi ja teeninduse valdkonnale. Kõik vajalik on standardlahenduses olemas ning lihtsasti juurutatav.

Statistika

E-KAUBANDUS

Teabevara