Välja ostetud uute autode müük buumiaja tasemel

Majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi saadetud täpsemast informatsioonist selgub, et välja ostetud uute autode müük peaaegu buumiaja tasemel.

Majandus- ja kommunikatsiooniministeerium teatas eile, et 2011. aastal oli jaemüügi kogumaht maht 4,1 miljardit eurot. Sellest 3,9 miljardit oli jaekaubandusettevõtete müük ning ülejäänu oli seotud sõidukikaubandusega.

Kaubandus.ee toimetajale jäi silma, et mullune sõidukikaubanduse käive oli kõigest 200 miljonit eurot ja küsis ministeeriumist kommentaari.

Majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi majandusarengu osakonna
majandusanalüüsi talituse peaspetsialist Karel Lember täpsustas, et sõidukikaubanduse käibes ei kajastu müük läbi liisingettevõtete. "Enamus eestlasi kasutab ikkagi liisingut auto ostmiseks," kommenteeris Lember. Sõidukikaubanduse alla kuuluvad tema sõnul mootorsõidukid ja nende osade, lisaseadmete müük ning mootorsõidukite hooldus ja remont.

Statistikaameti definitsioon jaemüügile on: Kaupade jaemüük – kaupade edasimüük kauplustest, kioskitest ja müügilettidelt eraisikutele isiklikuks tarbimiseks või majapidamises kasutamiseks.

Kaupade jaemüügis ei arvestata püsikaupade (autod, mööbel, olmeelektroonika, kodumasinad jm) müüki eraisikutele liisinguettevõtte kaudu, kui kauba omanikuks saab liisinguettevõte. 

 

Osale arutelus

  • Annika Matson

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi Kaubandust sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Tarkvara

AccountStudio - lihtsalt kohandatav terviklik äritarkvara

Äritarkvara, mida on võimalik kohandada erinevate nõudmiste ja tegevusaladega väike- ja suurettevõtetele. Tarkvara liidestab ettevõtte e-poe nii, et tehingud e-poes kajastuvad ilma valu ja vaevata nii laos kui ka raamatupidamises.

RTT kaasaegne kassatarkvara

Kassatarkvara oluliseks eesmärgiks on pakkuda kliendile kiiret ja mugavat teenindust. Suureks trendiks on saanud mobiilsus ehk tarkvara saab kasutada ka nutitelefonis või tahvelarvutis. Loe lähemalt, mis on kassatarkvara valikul oluline ning milliseid eeliseid annab RTT kassatarkvara.

Statistika

E-KAUBANDUS

Teabevara