Pangakaart liigub mobiiltelefoni

Eesti juhtivad pangad ja tehnoloogiaettevõtted alustasid pilootprojekti, et katsetada uudset makselahendust, kus pangakaardil olevad kiibi funktsioonid on tõstetud mobiiltelefoni SIM-kaardi kiibile.

Projekti tulemusena võib pangaklient tulevikus sooritada igapäevaseid kaardimakseid tavapärase plastikust pangakaardi asemel hoopis mobiiltelefoni vahendusel.

Pilootprojekt on jätkuks kümme kuud kestnud rakendusuuringule, otsimaks viise, kuidas võtta Eestis kasutusele tehnoloogiamaailmas laineid lööv NFC-tehnoloogia. NFC (Near Field Communication) on tehnoloogia, mis võimaldab spetsiaalse kiibi abil raadiosageduslikus lähiväljas toimivaid kontaktivabasid autentimis- ja makselahendusi.

Rakendusuuringu tulemuste testimiseks otsustasid osapooled läbi viia kontaktivabal NFC-tehnoloogial põhineva teenuse „Pangakaart mobiiltelefonis“ pilootprojekti. NFC-tehnoloogiat kasutav pangakaart mobiilis erineb olemasolevatest pangakaartidest selle poolest, et selle kandjaks on plastikkaardi asemel mobiiltelefoni SIM-kaart.

“Uuring saavutas oma eesmärgid - lepiti kokku nn Eesti NFC arhitektuuris, mis sobib kõikidele uuringus osalenud osapoolte eesmärkidele ja nõuetele,” ütles EMT tehnoloogiadirektor Tiit Tammiste. “Lisaks kirjeldati virtuaalse pangakaardi loomise ja mobiiltelefoni emiteerimise olulisemad protsessid ning analüüsiti laiapõhjalise kontaktivaba piletitoote rakendamise võimalusi ühistranspordis.”
 
Eestis läbi viidud NFC-rakendusuuring tekitas ka rahvusvahelist kõlapinda, mainiti ära valdkonna ala tipp-portaalides ning NFC arenguid koordineerivates töörühmades.
 
“Võime uhkusega öelda, et Eesti NFC-projekt arvestab maailma viimaseid suundi NFC tehnoloogiate rakenduste arendamise osas,” ütles Oliver Väärtnõu, ELIKO Tehnoloogia Arenduskeskuse juht. “Projekti tulemusena omandasime kogemusi ja parimaid praktikaid laialt partnerite ringilt, kaasa arvatud MasterCard, Gemalto, Oberthur Technologies, GSM Assotsiatsioon ja teistelt tipptegijatelt.”
 
Rakendusuuringu käigus loodud dokumentatsioon on avalikult kättesaadav ELIKO Tehnoloogia Arenduskeskuse koduleheküljel.
 
Rakendusuuringule järgneva pilootprojekti eesmärk on testida kontaktivaba virtuaalse pangakaardi loomist mobiiltelefonis, pangakaarte sisaldava mobiilse rahakoti turvanõudeid ja kasutajaliidest ning virtuaalse pangakaardiga teostatud maksete edastamist täna kasutusel oleva infrastruktuuri vahendusel.
 
Pilootprojekt peab andma vastused ka peamistele organisatsioonilistele küsimustele, kuidas kaasata uue teenuse „Pangakaart mobiiltelefonis“ kasutajateks kaupmehed, et tagada lõppklientidele laiapõhjaline kvaliteetne teenus ja kompetentne klienditeenindus.
 
Pilootprojekt viiakse läbi piiratud kasutajatega 2013. aasta jaanuaris ning selle käigus tehakse otsused kommertsteenuse avamiseks lõpptarbijatele.

Pilootprojekti viivad läbi Danske Bank A/S Eesti filiaal (Sampo Pank), OÜ ELIKO Tehnoloogia Arenduskeskus, AS EMT, Nordea Bank Plc Eesti filiaal, AS SEB Pank ja Swedbank AS. Pilootprojekti strateegiliseks partneriks pangakaardi nõuetele vastava turvalise SIM-kaardi tarnijaks on valitud ülemaailmne mobiilside- ja pangakaartide tootja Oberthur Technologies.

 

Osale arutelus

  • Annika Matson

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi Kaubandust sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Tarkvara

Erply tarkvara – iga poepidaja hindamatu abimees

Mäletad, mida su ema sulle õpetas? Pese enne sööki käed, sest see on eluliselt vajalik. Kui ta õpetaks sind tarkvara valima, ütleks ta: võta Erply, sest ka see on eluliselt vajalik.

Excellent pakub laoettevõtetele terviklikku lähenemist

Pidevalt suurenevate tegevusmahtude ja keerukate tarneahelate tõttu on oluline, et ettevõtte fookus püsiks põhieesmärgil ja ei varjuks tehniliste tegevuste taha. Ettevõtte eri funktsioonide ja osakondade tegevus peab käima käsikäes, sealhulgas raamatupidamine, müük ja laohaldus. Laoarvestus peab kajastuma ka finantsnäitajates ja vastupidi. Kuidas seda lahendada, räägib Excellent Business Solutionsi vanemkonsultant Eva-Mai Saard.

Statistika

E-KAUBANDUS

Teabevara