Konkurents sunnib Grossi laienema

Eesti üks edukamaid jaekauplejaid, Oleg Grossile kuuluv OG Elektra kasvatas möödunud aastal kasumit ligi kolmandiku võrra. Gross prognoosib, et käive tänavu küll kerkib, kuid kasum kahaneb.

OG Elektra käive kasvas mullu ligi kahe miljoni euro võrra 69 mln euroni. Kasumit kogunes kolmandiku võrra enam kui aasta varem ehk 4,3 mln eurot. Dividende omanik võtta ei plaani.

„Sel aastal eelduslikult kasum langeb ja käive kasvab kuni 10%,“ prognoosis Gross, kelle sõnul suurenes mullu kasum eelkõige põhivara kasumlikust müügist, mis suurendas kasumit ligi kolmandiku võrra. „Kasumi suurenemisele avaldas ka mõju töötajate arvu vähendamine, kuna just tööjõukulud moodustavad väga suure osa kõigist kulutustest.“ Ettevõte vähendas aastaga täätajate arvu ligi kümnendiku võrra 598ni.

Edukast aastast hoolimata Gross dividende jaotada ei plaani. „Konkurents turul on ülitihe ja lähiaastatel peab üritama jätkuvalt uusi kauplusi juurde rajada,“ selgitas ta.

Tänavu avas firma kaks uut kauplust, millele lisandub septembris-oktoobris veel kaks. Järgmisel aastal läheb ehitamisele ja avatakse 3-5 uut poodi, millest kolm Paldiskis, Keilas ja Jõhvis ning küsimärgiga on laienemised Järvakandis, Suure-Jaanis ja Sauel. „Välistada ei saa ootamatuid pakkumisi, mida läbi aastate ikka on olnud,“ lisas Gross.

OG Elektra kuulub 100% Oleg Grossile.

Osale arutelus

  • Ave Lepik, Laura Mallene

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Kaubandust sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

SALONSHOP BALTIC OÜ otsib TURUNDUSJUHTI

Salonshop Baltic AS

31. detsember 2018

Tarkvara

RTT kaasaegne kassatarkvara

Kassatarkvara oluliseks eesmärgiks on pakkuda kliendile kiiret ja mugavat teenindust. Suureks trendiks on saanud mobiilsus ehk tarkvara saab kasutada ka nutitelefonis või tahvelarvutis. Loe lähemalt, mis on kassatarkvara valikul oluline ning milliseid eeliseid annab RTT kassatarkvara.

AccountStudio - lihtsalt kohandatav terviklik äritarkvara

Äritarkvara, mida on võimalik kohandada erinevate nõudmiste ja tegevusaladega väike- ja suurettevõtetele. Tarkvara liidestab ettevõtte e-poe nii, et tehingud e-poes kajastuvad ilma valu ja vaevata nii laos kui ka raamatupidamises.

Statistika

E-KAUBANDUS

Teabevara