Infot Venemaa tollide kohta

Venemaast sai 22. augustil ametlikult Maailma Kaubandusorganisatsiooni (WTO) liige. Läbirääkimised liikmeks saamise kohta lõppesid eelmisel aastal. Ja tänavu juulis kasvas Venemaa esmakordselt Eesti tähtsaimaks ekspordipartneriks.

Venemaa ja Maailma Kaubandusorganisatsiooni (WTO) läbirääkimised ühinemisprotokolli allkirjastamiseks kestsid 18 aastat.

Venemaale veeti juulis 15% Eesti koguekspordist. Enim kahanes eksport Rootsi, teatas Statistikaamet.

Sellest seoses on selgelt näha, et Venemaa kuulumine WTOsse on Eesti ettevõtjale kasulik, sest sunnib naaberriigile peale reeglid, mis vähendavad meie kauba diskrimineerimist. Seega saavad eestlased nüüd Venemaale rohkem müüa.

Kõigile ettevõtjatele, kes huvituvad detailsest infost Venemaa kui värske WTO liikme tollimaksude kohta, saab lisainfot välisministeeriumi väliskaubanduspoliitika büroo juhilt, Kristi Karelsohnilt, E-mail kristi.karelsohn@mfa.ee või lisainfot kaubandus-tööstuskojast, kus selle valdkonna kontaktisik on Lidia Friedenthal, E-mail: trade@koda.ee

Järgnevalt lingilt saavad huvilised vaadata, millistel Eesti ettevõtetel on juba olemas Venemaa impordilitsents http://fsvps.ru/fsvps/importExport/estonia

Juulis eksporditi Eestist kaupu jooksevhindades 1,05 miljardi euro väärtuses ja imporditi Eestisse 1,15 miljardi euro eest, teatas Statistikaamet.

2012. aasta juulis võrreldes eelmise aasta juuliga suurenes kaupade eksport Eestist 12%, import Eestisse aga 14%. Kaubavahetuse puudujääk oli 95 miljonit eurot, mis mõnevõrra suurenes võrreldes mulluse juuliga.

Osale arutelus

  • Annika Matson

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi Kaubandust sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

SALONSHOP BALTIC OÜ otsib TURUNDUSJUHTI

Salonshop Baltic AS

31. detsember 2018

Tarkvara

RTT kaasaegne kassatarkvara

Kassatarkvara oluliseks eesmärgiks on pakkuda kliendile kiiret ja mugavat teenindust. Suureks trendiks on saanud mobiilsus ehk tarkvara saab kasutada ka nutitelefonis või tahvelarvutis. Loe lähemalt, mis on kassatarkvara valikul oluline ning milliseid eeliseid annab RTT kassatarkvara.

AccountStudio - lihtsalt kohandatav terviklik äritarkvara

Äritarkvara, mida on võimalik kohandada erinevate nõudmiste ja tegevusaladega väike- ja suurettevõtetele. Tarkvara liidestab ettevõtte e-poe nii, et tehingud e-poes kajastuvad ilma valu ja vaevata nii laos kui ka raamatupidamises.

Statistika

E-KAUBANDUS

Teabevara