Hillar Teder: ma lihtsalt ootan olukorra klaarimist

Eesti saatkonna ees Kiievis toimus täna mõnekümne osalejaga pikett ärimees Hillar Tederi osalusega ettevõtte O`Key Ukraina pankroti tõttu. Teder ütles, et tema ootab, millal kinnitatakse võlgnike nimekiri. Alles siis hakkab ta asja klaarima.

„Meie endiselt ootame, kuni kinnitatakse võlgnike nimekiri, siis saab asja edasi klaarida. Võlad ei ole iseenesest suured, aga me lihtsalt ei tea, kellele oleme võlgu,“ selgitas Teder.

Teder tunnistas, et ei oskagi öelda, kas pikett Kiievis tuli talle üllatusena või mitte.

Võlgnike nimekirja kinnitamine seisab tema sõnul halduri taga. „Protseduur käib nii, et kohtule esitab avalduse haldur ja seejärel vaatab selle üle kohtunik," selgitas Teder. "See võlgnike nimekiri oli juba ükskord kinnitatud, aga keegi on seal midagi vaidlustanud. Praegu ma ei tee midagi, lihtsalt ootan, kuni saab selgeks, kellele kui palju võlgu ollakse - siis hakkame edasi klaarima seda asja,“ lausus Teder.

Tederi sõnul teavad ka võlausaldajad, et võlgnike nimekiri ei ole kinnitatud. „Ma ei tea, kes ja millega rahul ei ole. Alati on keegi, kes millegagi rahul ei ole,“ märkis ta. Teder usub, et küll asi lõpuks klaarub.

Äripäev kirjutas mõni nädal tagasi, et Hillar Teder praktiliselt kaotas tänavu augustis vaenuliku ülevõtmise tõttu kontrolli oma Kiievi Sky Malli kaubanduskeskuse üle. Küsimusele, kas ukrainlased üritavad teda maalt välja saada ning survestada, vastas Teder, et ei tunne survet. Ta arvab, et pigem on Sky Malli juhtum ja tänane pikett kaks eri juhtumit. „Igal maal omad kombed,“ tõdes ta.

Eesti suursaadik Ukrainas Sulev Kannike ütles, et kogunemine oli emotsionaalne ning märkis, et ei saatkond ega valitsus saa Tederit kuidagi mõjutada. Sama kinnitas ka Teder: saatkond ei saa siin ilmselt mitte midagi teha.

Osale arutelus

  • Alyona Stadnik

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi Kaubandust sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Tarkvara

RTT kaasaegne kassatarkvara

Kassatarkvara oluliseks eesmärgiks on pakkuda kliendile kiiret ja mugavat teenindust. Suureks trendiks on saanud mobiilsus ehk tarkvara saab kasutada ka nutitelefonis või tahvelarvutis. Loe lähemalt, mis on kassatarkvara valikul oluline ning milliseid eeliseid annab RTT kassatarkvara.

AccountStudio - lihtsalt kohandatav terviklik äritarkvara

Äritarkvara, mida on võimalik kohandada erinevate nõudmiste ja tegevusaladega väike- ja suurettevõtetele. Tarkvara liidestab ettevõtte e-poe nii, et tehingud e-poes kajastuvad ilma valu ja vaevata nii laos kui ka raamatupidamises.

Statistika

E-KAUBANDUS

Teabevara