Autor: Indrek Kald • 26. november 2012
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine.

Linnamäe korraldab ravimiäri ümber

Margus Linnamäe OÜ MM Grupp korraldab ümber oma äritegevuse, mille tulemusena hakkab kontserni kuuluma kaks holdingtüüpi tütarettevõtet – ASid Magnum ja UP Invest.

Ümberkorralduse tulemusena hakkab kontserni kuuluma kaks holdingtüüpi tütarettevõtet – ASid Magnum ja UP Invest. Linnamäe sõnul on restruktureerimise eesmärk luua selgem struktuur, mis toetab nende püüdlusi erinevate valdkondade edukaks arendamiseks.

"Ettevõtte restruktureerimise tulemusena saame edaspidi suunata oma energia senisest veelgi kiiremale põhitegevuse laienemisele välisturgudel. Välisturgudel saavutatud käive moodustab juba täna ligi 40% meie ravimikaubanduse käibest," ütles Magnumi juhatuse esimees Leon Jankelevitsh ettevõtte pressiteates.

Eestis, Lätis, Leedus ja Soomes tegutsev ravimikaubanduskontsern Magnum tegutseb humaanravimite, veterinaarravimite ja hambaravitoodete müügi valdkonnas. Kontserni juhatusse kuulub viis liiget.

UP Investi alla koondatakse teiste erinevate valdkondade tegevused. Olulisemad hallatavad ettevõtted ja tegevussuunad hakkavad olema järgmised: OÜ MMG Taastusravi – taastusravi teenuste osutamine; OÜ Axis UPI – kinnisvara projektide haldamine; OÜ Allium UPI – haiglatarvikute ja konsuumerkaupade valdkond; OÜ Bacterfield – probiootilise koeratoidu tootmine ja turustamine; OÜ Jäätisekohvikud – jäätisekohvikute keti arendamine. UP Invest juhatuse liikmeks on kontserni omanik Margus Linnamäe.

Restruktureerimine jõustub osaliselt 26. novembril ning viiakse lõpuni paari kuu jooksul.

Margus Linnamäe hakkas ettevõtlusega tegelema vanema venna Aivar Linnamäe ja Georg Gavronskiga 1990ndate alguses, pärast seda, kui Aivar ja Georgi olid lõpetanud Tartu Ülikooli arstiteaduskonna. Algusaastatel tegelesid nad lihakonservide ja särkide vahendamisega.

Tõsine äritegevus algas 1992. aasta suvel, kui osteti ETK hulgiladu ja hakati ravimeid müüma. Esimesed miljonid teeniti Venemaal ja Eestis aspiriini ning teiste retseptivabade ravimite vahendamisega apteekidesse.

1990ndate keskel tõi neile õnne number 26. Täpselt 26 miljoni krooniga võitsid nad mitme tuntud Eesti ettevõtte erastamiskonkursi. Number 26 ei olnud aga lõpuni õnnelik. Tartu Õlletehast hiljem soomlaste Olvile müües näitasid nad maksuametile, et teenisid 26 miljonit krooni kahjumit. Maksuamet selgitas välja, et tegelik kasum oli 120 miljonit krooni, ja nõudis 40 miljoni kroonise maksuvõla tasumist. Mehed läksid kohtusse, aga jäid kaotajaks.

Viimases Rikaste TOPis oli Margus Linnamäe 15. kohal 83,5 miljoni euroga.

Liitu Kaubanduse uudiskirjaga!
Liitumisega nõustud, et Äripäev AS kasutab sinu e-posti aadressi sulle uudiskirja saatmiseks. Saad nõusoleku tagasi võtta uudiskirjas oleva lingi kaudu. Loe oma õiguste kohta lähemalt privaatsustingimustest
Liitu Kaubanduse uudiskirjaga!
Liitumisega nõustud, et Äripäev AS kasutab sinu e-posti aadressi sulle uudiskirja saatmiseks. Saad nõusoleku tagasi võtta uudiskirjas oleva lingi kaudu. Loe oma õiguste kohta lähemalt privaatsustingimustest
Maarit EermeKaubandus.ee juhtTel: 514 4884
Cätlin PuhkanKaubandus.ee turunduslahenduste müügijuhtTel: 5331 5700
Merit VõigemastKaubandus.ee toimetajaTel: 5471 0757