Lõunakeskuses said suurosaluse vennad Haged

Tartu ettevõtja Paul-Toomas Hage on ostnud enamusosaluse ASis Domex Group, millele kuulub viiendik Tartu suurimast kaubanduskeskusest OÜ Tartu Lõunakeskus.

Kuna Paul-Toomas Hage nooremale vennale Ülo Hagele kuulub eraisikuna ja läbi OÜ Mitval kokku üle veerandi Tartu Lõunakeskusest, on vendadest Hagedest saanud Lõunakeskuse suurimad osanikud.

Äriregistri andmeil ostis Paul-Toomas Hage paar kuud tagasi Kalvi Liivametsalt 49,4 protsenti Domex Grupist. Novembri lõpus müüs Paul-Toomas Hagele oma 19protsendilise osaluse Valdek Kaurit.

Paul-Toomas Hage kinnitas, et on omandanud suurosaluse Domex Grupist. „See info on avalik, aga kuna osapooled on eraisikud, siis on meie vahel kokkulepe, et me ei avalikusta tehingu üksikasju,“ jäi ta napisõnaliseks.

Kalvi Liivamets põhjendas aktsiate müüki sellega, et ta ei jõua enam mitme erineva äriga tegeleda. Rohkemat ta kommenteerida ei soovinud. Kalvi Liivamets on ASi Lähte Ehitus juht ja ainuomanik.

Äripäeval ei õnnestunud ühendust saada Valdek Kauritiga. Ta on osanik sõidukite müügi ja hooldusega tegelevas OÜs Metro Auto ning sõidukite remondiga tegelevas OÜs Metro Autorent.

Paul-Toomas Hagele kuulub nüüd Domex Grupist 68,4 protsenti, tema venna Ülo Hage omanduses on 24 protsenti (läbi Mitvali) ja 7,6 protsenti kuulub ühele eraisikule.

Domex Group omab 20 protsenti valdusfirmast ASist Astri, mis omakorda on OÜ Tartu Lõunakeskus ainuomanik. ASi Astri ülejäänud suuremad aktsionärid on OÜ Mitval (12,50%), Ülo Hage (12,50%), Aleg Kirs (12,50%), Eve Kirs (12,50%) ja Väino Põllumäe (20%).

Osale arutelus

  • Väinu Rozental

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Kaubandust sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Tarkvara

Excellent pakub laoettevõtetele terviklikku lähenemist

Pidevalt suurenevate tegevusmahtude ja keerukate tarneahelate tõttu on oluline, et ettevõtte fookus püsiks põhieesmärgil ja ei varjuks tehniliste tegevuste taha. Ettevõtte eri funktsioonide ja osakondade tegevus peab käima käsikäes, sealhulgas raamatupidamine, müük ja laohaldus. Laoarvestus peab kajastuma ka finantsnäitajates ja vastupidi. Kuidas seda lahendada, räägib Excellent Business Solutionsi vanemkonsultant Eva-Mai Saard.

Erply tarkvara – iga poepidaja hindamatu abimees

Mäletad, mida su ema sulle õpetas? Pese enne sööki käed, sest see on eluliselt vajalik. Kui ta õpetaks sind tarkvara valima, ütleks ta: võta Erply, sest ka see on eluliselt vajalik.

Statistika

E-KAUBANDUS

Teabevara