Talupidajad pääsesid järgmise Rimi letile

Rimi avas Ülemiste hüpermarketis kolmanda talupoe, kus annab talupidajatele võimaluse kauplusesse müüki panna enda toodangu.

Talupoe eestvedaja ja osaühingu Talu Toidab esindaja mahetalunik Margus Lille sõnul on seni avatud Rimi talupoodidel oma väljakujunenud klientuur. „Paljud tarbijad hindavad talupoodi mugava alternatiivina talust või turult toodete ostmisele ning klientide huvi Rimi talupoodide vastu on kõrge,“ kommenteeris Lille. Ülemiste Rimi talupoe valikus on piima-, liha- teravilja- ja pagaritooted, samuti taimeteed, maitsetaimed, munad, hoidised, mesi ja köögiviljad. 70% talupoe sortimendist moodustab mahetoodang. „Enamus talupoe valikust toodetakse käsitöönduslikult. Tegemist on hoole ja armastusega valmistatud väikeste partiidega, mis ei jõua kunagi suure kaubanduse riiulitele, kuid Talu Toidab riiulitelt leiab neid palju,“ lisas Lille. Hetkel pakuvad enda toodangut rohkem kui 40 Eesti väiketootjat.

Lille sõnul on talupoega tegemist rohkem missiooniga, mis aitab väikesed tootjad tarbijatele nähtavaks teha ja annab väiketootjatele kogemuse suures kaupluseketis.

Rimi turundus- ja kommunikatsioonijuhi Andrija Lilleoja sõnul on kaupluse kliendid esimesed kaks talupoodi Haaberstis ja Mustakivil väga hästi vastu võtnud. Otsus rajada talupood ka Ülemiste hüpermarketisse oli igati loogiline ja klientide soovidest juhitud samm. „Meile on tähtis pakkuda oma klientidele laia ning tervislikku toiduvalikut, kodumaiste väiketootjate toodangu pakkumine talupoe formaadis loob selleks hea võimaluse," lisas Lilleoja.

Lilleoja sõnul plaanivad nad ka teistesse linnadesse laieneda, kui vaid kliendid seda soovivad. „Kui saame kinnitust, et olemasolevad kauplused toimivad hästi, ning näeme talupoele head klientuuri ka mujal, siis seda otsust ka kaalume.“ 

Lisaks toodete müümisele on talunikel võimalus Talupoes oma tarbijatelt vahetut tagasisidet saada - mitmed talunikud on käinud klientidega kohtumas ja oma tooteid ning ettevõtmisi tutvustamas. „Kohtumiste tulemusena sünnivad uued tooted või muutuvad olemasolevad oma kujult või pakendi suuruselt,“ sõnas Lille.

Lilleoja sõnul tulevad kliendid spetsiaalselt Mustakivi, Haabersti või Ülemiste Rimisse, et osta lepasuitsutatud sinke ja vorste ning talle- ja maheveiseliha. Talupood on justnagu väike pood suuremas poes, mille lettidel pakutakse vaid eestimaiseid mahe- ja talutooteid. Seetõttu ei usu Rimi, et nad ei pakuvad konkurentsi erinevatele ökopoodidele, kuna seal on suurem osa sortimendist pärit mujalt, mitte Eestist.

Mustakivi ja Haabersti talupoe kuu käive on kokku 25 - 30 tuhat eurot. Ülemiste Rimis paikneva talupoe on kliendid esimese nädala jooksul hästi vastu võtnud ja sealt võib loota head käivet.

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi Kaubandust sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

SALONSHOP BALTIC OÜ otsib TURUNDUSJUHTI

Salonshop Baltic AS

31. detsember 2018

Tarkvara

RTT kaasaegne kassatarkvara

Kassatarkvara oluliseks eesmärgiks on pakkuda kliendile kiiret ja mugavat teenindust. Suureks trendiks on saanud mobiilsus ehk tarkvara saab kasutada ka nutitelefonis või tahvelarvutis. Loe lähemalt, mis on kassatarkvara valikul oluline ning milliseid eeliseid annab RTT kassatarkvara.

AccountStudio - lihtsalt kohandatav terviklik äritarkvara

Äritarkvara, mida on võimalik kohandada erinevate nõudmiste ja tegevusaladega väike- ja suurettevõtetele. Tarkvara liidestab ettevõtte e-poe nii, et tehingud e-poes kajastuvad ilma valu ja vaevata nii laos kui ka raamatupidamises.

Statistika

E-KAUBANDUS

Teabevara