Rimi: kaubandusharidusega töötajad on väga hinnas

Rimi personalijuht Evelyn Tõnnop ütles, et kaubandusharidusega töötajad on väga hinnas ning see tuleb väga hästi välja võistlusel "Rimi Nobenäpp", kus testitakse töötajate võimekust.

Kaubanduses on kvaliteetseid teenindajaid raske leida ja parima tööjõu saamiseks tuleb teenindajad ise koolitada või pöörduda koolide poole.

Kaubandus.ee'le andis kommentaari Rimi personalidirektor, et kuidas nemad teevad koostööd kaubandusharidust antavate koolidega ning kui hinnad on nende arvates erialase haridusega töötajad.

"Rimi koostöö õppeasutustega on tihe ja praktikantidega on samuti head kogemused. On ette tulnud, et teeme praktikandile ka tööpakkumise ning oleme seeläbi leidnud endale väärt töötaja," ütles Rimi personalijuht Evelyn Tõnnop. Lisades, et 2012. aasta jooksul on neil olnud praktikante Pärnu Kutsehariduskeskusest, Tartu Kutsehariduskeskusest, Ida-Viru Kutsehariduskeskusest ja Lääne-Viru Rakenduskõrgkoolist.

Tõnnop ütles, et "Lääne-Viru Rakenduskõrgkooli õpilased sooritavad Rimis praktika juhtimises. Selle kooli kaubandusökonoomika õppekava koostamise nõukogusse kuulub ka Rimi esindaja. Teeme ettepanekuid õppekava parandamise osas, mida ootab tööandja koolilõpetajatelt. Ehk siis, milliseid teadmisi  peaks koolilõpetaja omama. Lääne-Viru Rakenduskõrgkoolist on peale lõpetamist liitunud kaks õpilast Rimi Trainee programmiga."

"Kaubandusharidusega tööjõud on väga hinnas. Hea näide selliste töötajate võimekusest on näiteks käesoleva aasta Rimi Nobenäpp (teenindajate võistlus, mille käigus hinnatakse erinevaid oskusi ning teadmisi teenindusest), kes lõpetas Pärnu Kutsehariduskeskuse ja hetkel õpib Lääne-Viru Rakenduskõrgkoolis. Koolis omandatud teooria ja praktilised oskused töökohal olid tema eeliseks võistluse võitmisel," rääkis Evelyn Tõnnop. Lõpetuseks lisas ta, et kaubandusharidusega teenindajat sooviks oma kollektiivi iga jaekaupmees.

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi Kaubandust sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Tarkvara

Excellent pakub laoettevõtetele terviklikku lähenemist

Pidevalt suurenevate tegevusmahtude ja keerukate tarneahelate tõttu on oluline, et ettevõtte fookus püsiks põhieesmärgil ja ei varjuks tehniliste tegevuste taha. Ettevõtte eri funktsioonide ja osakondade tegevus peab käima käsikäes, sealhulgas raamatupidamine, müük ja laohaldus. Laoarvestus peab kajastuma ka finantsnäitajates ja vastupidi. Kuidas seda lahendada, räägib Excellent Business Solutionsi vanemkonsultant Eva-Mai Saard.

Erply tarkvara – iga poepidaja hindamatu abimees

Mäletad, mida su ema sulle õpetas? Pese enne sööki käed, sest see on eluliselt vajalik. Kui ta õpetaks sind tarkvara valima, ütleks ta: võta Erply, sest ka see on eluliselt vajalik.

Statistika

E-KAUBANDUS

Teabevara