Liit: Eesti automüük kasvab edasi

Möödunud aastal kasvas Eestis uute autode müük 12,5% võrra, ulatudes 17 267 autoni. Auto Müügi- ja Teenindusettevõtete Liidu juhi Arno Sillati hinnangul on veel kasvuruumi.

Uusi tarbeautosid tegid müüjad kaubaks 2981 ehk 6,9% võrra aasta varasemast enam.

"Meie tänase majandustaseme juures on AMTELi hinnangul maksimaalne arukas uute autode müügimaht aastas 20 000. Väike kasvuruum seega on, mida loodatavasti aastal 2013 ka realiseeritakse," kommenteeris tulemusi Sillat. "Ootame uuelt aastalt ka autoturul kerget tõusu – 7-9% eelmise aastaga võrreldes, tarbesõidukite osas võib-olla ka mõnevõrra enam."

Peugeot´esindaja Auto Forte juht Raido Toonekurg prognoosis tänaseks müügikasvuks kümnendiku.

Mullune tulemus jääb 2004.-2005. aasta tasemele.

Rekordiliselt müüdi uusi autosid Eestis 2007. aastal, mil osteti 30 902 uut sõidukit.

Trendid Eesti autoturul

- Eesti autoostja on arenenud, läinud aastal tehti nende poolt peamiselt asjalikke valikuid – 32% kõigist müüdud uutest autodest olid väiksest keskklassist.

- auto suurus ja mootori võimsus ei ole enam müügiargumendiks, pigem jälgivad ja võrdlevad ostjad autode ostutingimuste kõrval kütusekulu ja muid ekspluatatsioonilisi näitajaid.

- suurte ja edevate autode asemele on igapäevaseks sõitmiseks üha rohkem võetud ökonoomseid ja praktilisi autosid.

- eristumine liigub üha rohkem vanade kultuurimaade eeskujul hobiautode valdkonda – nautimiseks hangitakse vana väärikas sõiduvahend (tihti nostalgiline NSVL toodang) või siis kiireks sõiduks suletud trassidel ehe võidusõidumasin.

- Eesti sõiduautopark kasvas 28 000 auto võrra ehk 5%, ületades 600 000 piiri.

- Eestisse toodi aastas sisse 49 500 sõiduautot, seega ca 21 500 autot käideldi või viidi riigist välja.

- Siinne autopark on jätkuvalt vana – autoregistris arvel olevatest sõiduautodest 383.000 ehk 63% on üle 10 aasta vanad.

Allikas: AMTEL

Osale arutelus

  • Rivo Sarapik

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi Kaubandust sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Tarkvara

AccountStudio - lihtsalt kohandatav terviklik äritarkvara

Äritarkvara, mida on võimalik kohandada erinevate nõudmiste ja tegevusaladega väike- ja suurettevõtetele. Tarkvara liidestab ettevõtte e-poe nii, et tehingud e-poes kajastuvad ilma valu ja vaevata nii laos kui ka raamatupidamises.

RTT kaasaegne kassatarkvara

Kassatarkvara oluliseks eesmärgiks on pakkuda kliendile kiiret ja mugavat teenindust. Suureks trendiks on saanud mobiilsus ehk tarkvara saab kasutada ka nutitelefonis või tahvelarvutis. Loe lähemalt, mis on kassatarkvara valikul oluline ning milliseid eeliseid annab RTT kassatarkvara.

Statistika

E-KAUBANDUS

Teabevara