Detsembris tegid hinda lihatooted ja köögiviljad

Lõppenud detsembris andis tarbijahinnaindeksi tõusule hoogu kallinenud toit - eelkõige lihatooted ja köögiviljad.

Tarbijahinnaindeksi muutus oli 2012. aasta detsembris võrreldes novembriga -0,1% ja võrreldes 2011. aasta detsembriga 3,5%, teatab statistikaamet. Kaubad olid 2011. aasta detsembriga võrreldes 3,1% ja teenused 4,1% kallimad.

Kaupade ja teenuste administratiivselt reguleeritavad hinnad on 2011. aasta detsembriga võrreldes tõusnud 6,0% ja mittereguleeritavad hinnad 2,6%.

2012. aasta detsembris võrreldes varasema aasta detsembriga mõjutas tarbijahinnaindeksit enim toit, mis andis kogutõusust ligi 40%. Sellest omakorda ligi kolmandiku andsid aastataguse ajaga võrreldes 7,6% kallinenud liha ja lihatooted ning viiendiku 15% kallinenud köögivili.

Eluasemekulutused andsid kogutõusust kolmandiku, millest omakorda poole andis aastataguse ajaga võrreldes 11,3% kallinenud soojusenergia.

Alkohoolsed joogid ja tubakas kallinesid 5,6%, mis andis indeksi kogutõusust kaheksandiku.

Mootorikütus oli 2012. aasta detsembris 2,4% kallim kui aasta varem. Aastataguse ajaga võrreldes on toidukaupadest enim kallinenud munad (40%) ja muu puuvili (22%) ning odavnenud tangained (8,3%) ja kohv (7,5%). Tarbijahinnaindeksi muutus jäi viimati alla 3,5% 2010. aasta augustis, mil ta oli 2,9%.

Novembriga võrreldes mõjutas detsembris tarbijahinnaindeksit peamiselt kangete alkohoolsete jookide soodusmüügid (mille tagajärjel odavnes see kaubagrupp 3,9%), mootorikütuse odavnemine 1,3% ja lennukipiletite kallinemine 15,6%. Enim kallinesid kuuga viinamarjad (22%) ja värske kurk (30%) ning odavnesid mandariinid (14%).

Osale arutelus

  • Ave Lepik

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi Kaubandust sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Tarkvara

RTT kaasaegne kassatarkvara

Kassatarkvara oluliseks eesmärgiks on pakkuda kliendile kiiret ja mugavat teenindust. Suureks trendiks on saanud mobiilsus ehk tarkvara saab kasutada ka nutitelefonis või tahvelarvutis. Loe lähemalt, mis on kassatarkvara valikul oluline ning milliseid eeliseid annab RTT kassatarkvara.

AccountStudio - lihtsalt kohandatav terviklik äritarkvara

Äritarkvara, mida on võimalik kohandada erinevate nõudmiste ja tegevusaladega väike- ja suurettevõtetele. Tarkvara liidestab ettevõtte e-poe nii, et tehingud e-poes kajastuvad ilma valu ja vaevata nii laos kui ka raamatupidamises.

Statistika

E-KAUBANDUS

Teabevara