Mitmed kauplejad kasutavad taatlemata mõõtevahendeid

Tarbijakaitseamet kontrollis möödunud aastal mõõtevahendite taatlemist tööstuskaupu müüvates kauplustes ja teenindusettevõtetes 74 korral. Rikkumisi esines 30 protsendil juhtudest, mis on mullusega võrreldes oluliselt suurem (aasta tagasi oli rikkumisi 15 protsenti).

Kontrollitud mõõtevahendite hulgas olid erinevate poodide ja pesumajade kaalud ning kangakaupluste mõõtevahendid. Peamiseks rikkumiseks osutus mõõtevahendi taatlemata jätmine. Mõnedel juhtudel puudusid ettevõtjal taatlust tõendavad dokumendid ning mõned taatluskleebised ei olnud loetavad.

Kaks kõige ekstreemsemat rikkumist avastasid inspektorid pesumajadest. Ühes Harjumaa pesumajas kaaluti riideid vene-aegse roostes kaaluga, mille alusel arvutati teenuse osutamise hind. Ühes Tallinna pesumajas aga kaaluti pesu elektronkaaluga, mida oli viimati taadeldud 10 aastat tagasi ehk 2002. aastal.

Kaubandustegevuse seaduse alusel on kauplejal  kohustus tagada arveldamise õigsus ja mõõtmise täpsus ning seda saab teha ainult taadeldud mõõtevahendiga. Kehtivat taatlust tõendab kleebis ja plomm. Kuigi need ei pea olema tarbijale nähtaval kohal on tal kahtluse korral siiski õigus paluda müüjal näidata selle olemasolu.

Ettevõtjad, kelle mõõtevahendid ei vastanud nõuetele, on tänaseks need puudused kõrvaldanud. Tarbijakaitseamet jätkab sarnaste kontrollide tegemist ka sel aastal.

Loe lisaks: MÕÕTESEADUS

 

 

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Kaubandust sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Tarkvara

RTT kaasaegne kassatarkvara

Kassatarkvara oluliseks eesmärgiks on pakkuda kliendile kiiret ja mugavat teenindust. Suureks trendiks on saanud mobiilsus ehk tarkvara saab kasutada ka nutitelefonis või tahvelarvutis. Loe lähemalt, mis on kassatarkvara valikul oluline ning milliseid eeliseid annab RTT kassatarkvara.

AccountStudio - lihtsalt kohandatav terviklik äritarkvara

Äritarkvara, mida on võimalik kohandada erinevate nõudmiste ja tegevusaladega väike- ja suurettevõtetele. Tarkvara liidestab ettevõtte e-poe nii, et tehingud e-poes kajastuvad ilma valu ja vaevata nii laos kui ka raamatupidamises.

Statistika

E-KAUBANDUS

Teabevara