Maxima ja Selver: tubakatoodete müük väheneb

Eesti suuremate jaekettide Maxima ja Selveri hinnangul tubakatoodete nähtavuse piiramine viib alla ka selle kaubagrupi müügi.

171 Eesti väikepoodnikku ja kaupmeest paluvad sotsiaalministeeriumile antud kirjas valitsusel kaaluda ministeeriumi kavatsust piirata kauplustes tubakatoodete väljapanekut ja nähtavust

Kaubandus.ee uuris suurematelt kettidelt, millised on nende plaanid tubakatoodete müügiks, kui tulevad tubakatoodete väljapaneku piirangud.

Kadaka Selveris viidi pilootprojektina tubakatooted infoletti. Sama on teinud ka Maxima enda suuremates kauplustes (Maxima XX ja Maxima XXX), kus on infolett hetkel olemas. Maxima avalike suhete juhi Erkki Erilaiu sõnul ei ole tubakatooted klientidele kassas impulss ostuks kättesaadav. „Kahtlemata vähendas selline tegevus legaalsete tubakatoodete müüki,“ kommenteeris Erilaid.

Selveri avalike suhete juhi Annika Vilu sõnul on infoletis müüdavate tubakatoodete lahendus klientidele kahtlemata ebamugavam, kuna maksta tuleb kahes erinevas kohas. „Kui klient tuleb poodi ainult suitsu järele, siis on antud lahendus talle isegi mugavam“. „Kadaka Selveris on, seoses tubakatoodete üleviimisega infoletti , tubakatoodete müük langenud 10 protsendi võrra. Alguses oli langus isegi suurem, aga tasapisi on kliendid harjunud uuest kohast tubakatooteid ostma,“ lisas Vilu.

Selver on arvestanud võimaliku seadusemuudatusega ning alustanud erinevate võimaluste kaardistamisega. „Võimalikke lahendusi on mitmeid, meie veel ühegi kasuks otsust langetanud ei ole,“ ütles Vilu. Maximale tundub hetkel infoletist müük parima alternatiivina. „Kindlasti omab see mõju ka inimeste tervisele, kes suitsude kättesaadavuse raskendamise tõttu suitsetavad vähem või jätavad selle sootuks,“ kommenteeris Erilaid.

Vilu jätkab, et kassas tubakatoodete müügi jätkamisel on omakorda mitu võimalust. „Teha kassa kohal olevad kapid kinniseks või viia tubakatoodete kapp kassaliini alla. Lisaks on veel üks lahendus, millega harjumine nõuaks kliendilt ilmselt kõige rohkem aega. Selle lahendusega saab klient kassaliini juures aparaadist kviitungi, maksab selle eest kassas ning võtab kviitungi alusel tubakatoote spetsiaalsest masinast.“

Mõlemad on nõus, et tubakatoodete nähtavuse piiramine mõjutab tubakatoodete müüki.

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi Kaubandust sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Tarkvara

Excellent pakub laoettevõtetele terviklikku lähenemist

Pidevalt suurenevate tegevusmahtude ja keerukate tarneahelate tõttu on oluline, et ettevõtte fookus püsiks põhieesmärgil ja ei varjuks tehniliste tegevuste taha. Ettevõtte eri funktsioonide ja osakondade tegevus peab käima käsikäes, sealhulgas raamatupidamine, müük ja laohaldus. Laoarvestus peab kajastuma ka finantsnäitajates ja vastupidi. Kuidas seda lahendada, räägib Excellent Business Solutionsi vanemkonsultant Eva-Mai Saard.

Erply tarkvara – iga poepidaja hindamatu abimees

Mäletad, mida su ema sulle õpetas? Pese enne sööki käed, sest see on eluliselt Kui ta õpetaks sind tarkvara valima, ütleks ta: võta Erply, sest ka see on eluliselt vajalik!

Statistika

E-KAUBANDUS

Teabevara