Maxima ja Selver: tubakatoodete müük väheneb

Eesti suuremate jaekettide Maxima ja Selveri hinnangul tubakatoodete nähtavuse piiramine viib alla ka selle kaubagrupi müügi.

171 Eesti väikepoodnikku ja kaupmeest paluvad sotsiaalministeeriumile antud kirjas valitsusel kaaluda ministeeriumi kavatsust piirata kauplustes tubakatoodete väljapanekut ja nähtavust

Kaubandus.ee uuris suurematelt kettidelt, millised on nende plaanid tubakatoodete müügiks, kui tulevad tubakatoodete väljapaneku piirangud.

Kadaka Selveris viidi pilootprojektina tubakatooted infoletti. Sama on teinud ka Maxima enda suuremates kauplustes (Maxima XX ja Maxima XXX), kus on infolett hetkel olemas. Maxima avalike suhete juhi Erkki Erilaiu sõnul ei ole tubakatooted klientidele kassas impulss ostuks kättesaadav. „Kahtlemata vähendas selline tegevus legaalsete tubakatoodete müüki,“ kommenteeris Erilaid.

Selveri avalike suhete juhi Annika Vilu sõnul on infoletis müüdavate tubakatoodete lahendus klientidele kahtlemata ebamugavam, kuna maksta tuleb kahes erinevas kohas. „Kui klient tuleb poodi ainult suitsu järele, siis on antud lahendus talle isegi mugavam“. „Kadaka Selveris on, seoses tubakatoodete üleviimisega infoletti , tubakatoodete müük langenud 10 protsendi võrra. Alguses oli langus isegi suurem, aga tasapisi on kliendid harjunud uuest kohast tubakatooteid ostma,“ lisas Vilu.

Selver on arvestanud võimaliku seadusemuudatusega ning alustanud erinevate võimaluste kaardistamisega. „Võimalikke lahendusi on mitmeid, meie veel ühegi kasuks otsust langetanud ei ole,“ ütles Vilu. Maximale tundub hetkel infoletist müük parima alternatiivina. „Kindlasti omab see mõju ka inimeste tervisele, kes suitsude kättesaadavuse raskendamise tõttu suitsetavad vähem või jätavad selle sootuks,“ kommenteeris Erilaid.

Vilu jätkab, et kassas tubakatoodete müügi jätkamisel on omakorda mitu võimalust. „Teha kassa kohal olevad kapid kinniseks või viia tubakatoodete kapp kassaliini alla. Lisaks on veel üks lahendus, millega harjumine nõuaks kliendilt ilmselt kõige rohkem aega. Selle lahendusega saab klient kassaliini juures aparaadist kviitungi, maksab selle eest kassas ning võtab kviitungi alusel tubakatoote spetsiaalsest masinast.“

Mõlemad on nõus, et tubakatoodete nähtavuse piiramine mõjutab tubakatoodete müüki.

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi Kaubandust sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Tarkvara

AccountStudio - lihtsalt kohandatav terviklik äritarkvara

Äritarkvara, mida on võimalik kohandada erinevate nõudmiste ja tegevusaladega väike- ja suurettevõtetele. Tarkvara liidestab ettevõtte e-poe nii, et tehingud e-poes kajastuvad ilma valu ja vaevata nii laos kui ka raamatupidamises.

RTT kaasaegne kassatarkvara

Kassatarkvara oluliseks eesmärgiks on pakkuda kliendile kiiret ja mugavat teenindust. Suureks trendiks on saanud mobiilsus ehk tarkvara saab kasutada ka nutitelefonis või tahvelarvutis. Loe lähemalt, mis on kassatarkvara valikul oluline ning milliseid eeliseid annab RTT kassatarkvara.

Statistika

E-KAUBANDUS

Teabevara