Rimi: süüakse üha rohkem puu- ja köögivilju

Rimi kauplustes müüdi läinud aastal 15 protsenti enam puuvilju kui 2011. aastal. Köögiviljade müügikasv oli 8 protsenti.

Rimi turundus- ja kommunikatsioonijuhi Andrija Lilleoja sõnul tehti läinud aastal suuri pingutusi puu- ja köögivilja valiku suurendamise nimel. „Soovisime tuua tarbijani vilju, mis olid küll lähiriikide toidupoodidest saadaval, kuid mida tulenevalt Eesti turu suurusest siin veel ei pakutud,“ lisas ta. "Rimi puu- ja köögivilja ühtlase kvaliteedi tagamiseks on meil kvaliteedikontroll. Nende poolt teostatakse kvaliteedikontroll kõikidele toodetele, mis lattu jõuavad," kommenteeris Rimi kommunikatsioonispetsialist Katrin Bats.

Eelmise aasta puu- ja köögiviljade importi mõjutasid kehvad ilmastikuolud ja hooajatoodete hilinemine. Lilleoja sõnul nõrgendas kehv ilm toodete kvaliteeti, mis omakorda tekitas lisaprobleeme nii kasvatajatele kui ka müüjatele. „Tahame tarbijatele võimalikult kvaliteetiseid vilju pakkuda ja seetõttu Rimi impordib suurema osa puu-ja köögivilju ise,“ lausus ta. Suur osa müügil olevatest köögiviljadest pärineb Eestist. Lisaks saabub puu- ja köögivilju Lõuna-Euroopast ja Hollandist, kuid näiteks talvise aja lemmik pomelo jõuab Eestisse Hiinast.

Lilleoja sõnas, et suvehooaja üheks suuremaks hitiks kujunes seemneteta arbuus, mida müüdi suve alguses 150 000 kilogrammi. „Arbuusile pakkus tugevat konkurentsi Kesk-Aasia melon, mida müüdi Rimi kauplustes 111 000 kilogrammi ehk kolm korda enam kui aasta varem,“ lisas ta.

„Hitt-toodetest tasub välja tuua luuviljalised, mille müügitulemused kasvasid pea poole võrra, ning heledad seemneteta viinamarjad, mida soetati 60 protsenti enam kui 2011. aastal,“ lausus Lilleoja. Köögiviljadest osutusid senisest märksa populaarsemaks pisikesed tomatid, mille müügitulemused neljakordistusid ning bataat, mida osteti eelmisel aastal pea viis korda enam kui aasta varem.

Rimi kauplustes on vastavalt hooajale ning sortimendile igapäevaselt müügil enam kui 300 puu- ja köögivilja. Lisaks on valikus mitmed maitserohelised, mis aitavad maitsestada igapäevaseid roogi.

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi Kaubandust sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Tarkvara

AccountStudio - lihtsalt kohandatav terviklik äritarkvara

Äritarkvara, mida on võimalik kohandada erinevate nõudmiste ja tegevusaladega väike- ja suurettevõtetele. Tarkvara liidestab ettevõtte e-poe nii, et tehingud e-poes kajastuvad ilma valu ja vaevata nii laos kui ka raamatupidamises.

RTT kaasaegne kassatarkvara

Kassatarkvara oluliseks eesmärgiks on pakkuda kliendile kiiret ja mugavat teenindust. Suureks trendiks on saanud mobiilsus ehk tarkvara saab kasutada ka nutitelefonis või tahvelarvutis. Loe lähemalt, mis on kassatarkvara valikul oluline ning milliseid eeliseid annab RTT kassatarkvara.

Statistika

E-KAUBANDUS

Teabevara