Arakas: tegemist oli märkimisväärse investeeringuga

EfTEN Capitali tegevjuht Viljar Arakas kommenteeris, et Prisma Peremarketi kinnistu ostmine Vircus Capital Advisorsilt oli märkimisväärse hinnaga, kuid summat ei saa avaldada.

EfTEN Kinnisvarafond ostis Narvas kinnistu, millel asub Prisma Peremarket. Tegu on fondi 13nda investeeringuga ning esimese investeeringuga Narvas.

„Antud tehingu eesmärgiks oli pikaajalise rahavoo tootlus;“ kommenteeris Arakas antud ostu eesmärki. Lisades, et antud hoone puhul on hea see, et sellel on pikaajaline leping ühe rentnikuga ning neile hakkab laekuma igakuine üüritulu.

„Antud hoonele on võimalik teha väike juurdeehitus, kuid antud hetkel me seda ei planeeri,“ ütles Arakas. „Kui mingil hetkel tekib Prismal vajadus antud hoone laienduseks, siis meie oleme selleks valmis, “lisas Arakas.

EfTEN usub Narva Prismasse ning Narva piirkonda. „Seal piirkonnas ei ole kliendiks ainult Narva elanik, vaid ka üle piiri tulevad kliendid,“ kommenteeris Arakas.

Tehingu hinda ei tahtnud Arakas avaldada, kuna see on vastavalt pooltevahel sõlmitud lepingu järgi konfidentsiaalne. „Kuid antud tehingu hinna võib ise välja arvutada: ruutmeeter korda oletatav ehitushind korda maahind. Aga kinnitan, et tegemist oli märkimisväärse investeeringuga,“ ütles Viljar Arakas.

Colliers International Advisors tegevdirektor Avo Rõõmussaare hinnangul võib sellise tehingu hinnatase olla kuni 15 miljonit eurot. Rõõmussaar rõhutab siinkohal, et taoliste objektide hinnatase kujuneb rahavoo baasil, mille kohta infot ei ole avaldatud ja mille osas spekuleerimine ei ole mõistlik. Collier usub, et tehingudetailid on varsti nähtavad EfTEN Capital kodulehel.

Rõõmussaar lisab, et Colliers'i hinnangul on tegemist tehinguga, mis kajastab selgelt viimase paari aasta suundumist Eesti kinnisvaraturul - investorite jaoks on füüsilise objekti kõrval oluline tugev rahavoog ja ankurüürnik. „Arvestades objekti müünud tugeva ja kogemustega rahvusvahelise arendaja tausta, üürniku tausta ja kogemustega ostja senist tegevust kinnisvaraturul, siis suureks üllatuseks seda tehingut kindlasti pidada ei saa - hea kaup leiab õige hinnastamisega alati ostja. Seda enam on hea meel näha, et kvaliteetse vara puhul kandub investeerimistegevus ka väljapoole Tallinna piirkonda,“ ütleb Rõõmussaar.

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi Kaubandust sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Tarkvara

Erply tarkvara – iga poepidaja hindamatu abimees

Mäletad, mida su ema sulle õpetas? Pese enne sööki käed, sest see on eluliselt Kui ta õpetaks sind tarkvara valima, ütleks ta: võta Erply, sest ka see on eluliselt vajalik!

Excellent pakub laoettevõtetele terviklikku lähenemist

Pidevalt suurenevate tegevusmahtude ja keerukate tarneahelate tõttu on oluline, et ettevõtte fookus püsiks põhieesmärgil ja ei varjuks tehniliste tegevuste taha. Ettevõtte eri funktsioonide ja osakondade tegevus peab käima käsikäes, sealhulgas raamatupidamine, müük ja laohaldus. Laoarvestus peab kajastuma ka finantsnäitajates ja vastupidi. Kuidas seda lahendada, räägib Excellent Business Solutionsi vanemkonsultant Eva-Mai Saard.

Statistika

E-KAUBANDUS

Teabevara