Ford lõi ootusi, Euroopa miljardikahjumid kukil 

Ford Motor teenis neljandas kvartalis üle ootuste palju kasumit tänu tugevale müügile Põhja-Ameerikas. Kuid autotootja aktsia on tugevas miinuses, sest Euroopast teeniti oodatust suurem kahjum ja ennustatakse selle kasvamist.

Ford teatas ligi 1,7 miljardi dollarilisest maksueelsest tegevuskasumist ehk 31 senti aktsia kohta. Thomson Reutersi küsitletud analüütikud ootasid kasumit 25 senti aktsia kohta.

Fordi Põhja-Ameerika haru teenis aasta viimases kvartalis 1,9 miljardit dollarit, mis on aasta varasemast tulemusest ligi miljardi dollari võrra parem. Euroopa haru kaotas samas 732 miljonit dollarit, mis on kordi hullem 2011. aasta neljanda kvartali 190 miljonilisest kahjumist.

Võrreldes aasta varasema suutis Ford käivet suurendada 1,9%, 36,5 miljardi dollarini. Kasvu toitsid müügi kiirenemine Aasias ja Põhja-Ameerikas, summutades Euroopa langevat müüki.

Paraku aga ei näe USA suuruselt teine autotootja hädade kadumist Euroopast, tõstes kahjumi väljavaadet. Fordi sõnul eeldatakse 2013. aastal Euroopast 2 miljardi dollarilist kahjumist, mis ületab isegi eelmise aasta 1,75 miljardi dollarilist kahjumit.

Euroopas kavatseb Ford vähendada tootmismahte kuni 18%, pannes kinni kolm tehast, mis peaks kulusid kokku hoidma kuni 500 miljoni dollari jagu.

Vana-maailma hädasid aitab ümber pöörata firma hea edu USAs, mille taga on eelkõige firma F-seeria maastur. Läinud aastal oli taas Ford F150 USA enim müüdud maastur, püsides troonil juba 36 aastat järjest.

Bloombergi andmeil müüdi 2012. aastal üks Ford F150 iga 49 sekundi järel. See on hea uudis firmale, kes teenis 90% enda autodivisjoni kasumist just F-seeria maasturite müügist, sest nende marginaalid on oluliselt paremad võrreldes sõiduautodega.

Investorid pole tulemusi sugugi rõõmsalt vastu võtnud. Esimese kahe tunniga oli Fordi aktsia 5,7% miinuses, makstes 13,00 dollarit.

Osale arutelus

  • Fredy-Edwin Esse

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Kaubandust sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

SALONSHOP BALTIC OÜ otsib TURUNDUSJUHTI

Salonshop Baltic AS

31. detsember 2018

Tarkvara

AccountStudio - lihtsalt kohandatav terviklik äritarkvara

Äritarkvara, mida on võimalik kohandada erinevate nõudmiste ja tegevusaladega väike- ja suurettevõtetele. Tarkvara liidestab ettevõtte e-poe nii, et tehingud e-poes kajastuvad ilma valu ja vaevata nii laos kui ka raamatupidamises.

RTT kaasaegne kassatarkvara

Kassatarkvara oluliseks eesmärgiks on pakkuda kliendile kiiret ja mugavat teenindust. Suureks trendiks on saanud mobiilsus ehk tarkvara saab kasutada ka nutitelefonis või tahvelarvutis. Loe lähemalt, mis on kassatarkvara valikul oluline ning milliseid eeliseid annab RTT kassatarkvara.

Statistika

E-KAUBANDUS

Teabevara