Citycon: huvi Eesti kaubanduskeskuste vastu viib tootlust alla

Eesti üks suurimad ärikinnisvarainvestoreid Citycon märgib oma 2012. aasta aruandes, et kaubanduspidade osas aktiivseks muutunud turg on viinud Eesti jaekaubanduspindade renditootluse vähem kui kaheksa protsendini aastas.

Citycon toob viimaste tehingutena Eestis välja 2012. aasta juulis Eften Kinnisvarafondi poolt 21,5 miljoni euro eest soetatud Mustika Keskuse ning mainib, et üks sarnases mahus tehing sõlmiti ka jaanuaris (tõenäoliselt mõeldakse Rakvere külje all oleva Põhjakeskuse müüki Toonalt Rääskile – toim.).

Citycon teenis oma Baltimaade ja Taani turul (ca 90% üksuse tuludest annavad küll vaid Tallinnas asuvad Rocca al Mare, Kristiine ja Magistraali Keskus) eelmisel aastal 32,8 miljonit eurot käivet ehk 34,1% enam kui 2011. aastal. Peamiselt oli kasvu taga 2011. aasta kevadel üle võetud Kristiine Keskus.

Müük võrreldavatel pindadel kasvas aastaga 9,2% ning keskmise üürihind kerkis aastaga 20,2 eurolt 20,5 euroni kuus.

Kokku teenis Citycon puhast renditulu lõppenud aastal 24,6 miljonit eurot ehk 33,6% enam kui aasta eest. Kinnisvara puhas renditootlus ulatus mullu 8,6 protsendini.

Citycon märgib aruandes, et Eesti jaemüügi areng on olnud tugev, mis edendab nõudlust rendipindade järele, eriti Tallinna kesklinnas ja professionaalselt juhitud kaasaegsetest ostukeskustes.

Üüripindade vakantsus on ostukeskustes praktiliselt nulli juures ning rendihinnad on kasvanud aasta inflatsiooni võrra.

Järgneva 24 kuuga peaks Tallinna juurde tulema umbes 100 000 ruutmeetri jagu rendipindu. Kokku on varases planeerimisfaasis koguni üle 500 000 ruutmeetri jaekaubanduspindu. Cityconi arvates ei suuda turg sellist mahtu vastu võtta ning vaid professionaalsed arendajad suudavad oma projekte mitmete aastate jooksul realiseerida.

Citycon märgib veel, et möödunud aasta septembris sõlmis ettevõte üürilepingu Briti kaubamajaketiga Debenhams, mis avab sügisel oma uksed Rocca al Mare keskuses.

Lisaks avatakse Cityconi pindadel sügisel kaks rõivaketi Hennes & Mauritz poodi.

Cityconi aktsia on täna Helsingi börsil püsinud 2,43 eurol ehk eilse päeva sulgemishinna juures.

Osale arutelus

  • Raivo Sormunen

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi Kaubandust sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Tarkvara

AccountStudio - lihtsalt kohandatav terviklik äritarkvara

Äritarkvara, mida on võimalik kohandada erinevate nõudmiste ja tegevusaladega väike- ja suurettevõtetele. Tarkvara liidestab ettevõtte e-poe nii, et tehingud e-poes kajastuvad ilma valu ja vaevata nii laos kui ka raamatupidamises.

RTT kaasaegne kassatarkvara

Kassatarkvara oluliseks eesmärgiks on pakkuda kliendile kiiret ja mugavat teenindust. Suureks trendiks on saanud mobiilsus ehk tarkvara saab kasutada ka nutitelefonis või tahvelarvutis. Loe lähemalt, mis on kassatarkvara valikul oluline ning milliseid eeliseid annab RTT kassatarkvara.

Statistika

E-KAUBANDUS

Teabevara