Rimi ja Säästumarketite kett saab uue suuromaniku

Stockholmi börsil noteeritud investeerimisfirma Hakon Invest ostab Hollandi kaubanduskontsernilt Royal Ahold 21,2 miljardi Rootsi krooni (2,5 miljardi euro) eest 60% Skandinaavia jaekaubandusfirma ICA aktsiatest, saades jaeketi ainuomanikuks.

Royal Ahold teatas juba mullu septembris, et otsib ICA aktsiate müümiseks võimalusi ning läbi käis ka väärtpaberite noteerimine börsil.

Tehingujärgelt muudab Hakon Invest oma nime ICA Gruppeniks ning pärast tehingut on ICA Jaekaubandusassotsiatsioon lubanud vähendada oma osalust Hakon Investis 67,3%-lt 57,3%ni, müües osa aktsiaid Rootsi investeerimisfirmale Industrivarden.

Tehing loodetakse pärast regulaatoritelt nõusoleku saamist viia lõpule käesoleva aasta keskel.

ICA opereerib Skandinaavias ja Baltimaades umbes 2300 kauplusega. Grupi eelmise aasta kasum oli 96,9 miljardi Rootsi suuruse käibe juures 0,92 miljardit krooni.

Baltimaades tegutseb ICA Rimi Baltic AB all. Eestis on jaekaubanduskontsernil 15 Rimi supermarketit, 13 hüpermarketit, lisaks 55 Säästumarketi keti poodi. Kokku annab Rimi Eestis tööd 2700 inimesele.

Osale arutelus

  • Raivo Sormunen

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi Kaubandust sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

SALONSHOP BALTIC OÜ otsib TURUNDUSJUHTI

Salonshop Baltic AS

31. detsember 2018

Tarkvara

AccountStudio - lihtsalt kohandatav terviklik äritarkvara

Äritarkvara, mida on võimalik kohandada erinevate nõudmiste ja tegevusaladega väike- ja suurettevõtetele. Tarkvara liidestab ettevõtte e-poe nii, et tehingud e-poes kajastuvad ilma valu ja vaevata nii laos kui ka raamatupidamises.

RTT kaasaegne kassatarkvara

Kassatarkvara oluliseks eesmärgiks on pakkuda kliendile kiiret ja mugavat teenindust. Suureks trendiks on saanud mobiilsus ehk tarkvara saab kasutada ka nutitelefonis või tahvelarvutis. Loe lähemalt, mis on kassatarkvara valikul oluline ning milliseid eeliseid annab RTT kassatarkvara.

Statistika

E-KAUBANDUS

Teabevara