Kaubamaja – kasvatab kasumit või mitte?

Täna saab teise Eesti börsifirmana oma mulluse kasuminumbri kokku Tallinna Kaubamaja. Analüütikute ootused on kasumikasvu osas erinevad.

Kui LHV Pank ootab neljandaks kvartaliks 2% kasumikasvu (8,90 miljoni euroni), siis Swedbank 5% langust (8,28 miljoni euroni).

Väga suurt üllatust kaubanduskontsernilt kasuminumbri osas tulla ei saa, kuna neljanda kvartali müüginumbritega (127,4 miljonit eurot ja kasv 6,6%) tuli Kaubamaja välja juba 9. jaanuaril.

LHV märkis Balti börsifirmade neljanda kvartali tulemuste eelvaates, et jäi Kaubamaja neljanda kvartali müügitulemusega rahule. "Peamine, et nende põhiline kasumiallikas, milleks on supermarketite üksus Selveri näol, näitas 4,6%-list käibekasvu, kui kolmandas kvartalis oli kasvuks ainult 0,3%. Osa kasvust võib siiski kirjutada novembris ja detsembris värskelt avatud uute Selveri kaupluste arvele," märkis pank.

Swedbank kardab samas, et supermarketite üksus toob kasvanud konkurentsi tõttu brutokasumi marginaali allapoole ning ootab seeläbi nii kulumieelse ärikasumi kui ka puhaskasumi kerget langust.

Samas on mõlemad pangad kokkuvõttes enne täna avaldatud kvartalitulemusi kaubanduskontserni aktsia osas positiivselt häälestatud. Swedbanki hinnasihiks on Kaubamajale 6,70 eurot ja LHV-l 6,45-7,10 eurot ning mõlemad soovitavad (eile 5,81 euro tasemel lõpetanud) aktsiat osta.

Aasias on näidanud tänu nõrgenevale valuutale tugevat ülesminekut Jaapani börs (Nikkei 225 indeks 1,8% plussis).

Euroopa börsidelt oodatakse futuuride põhjal avanemist 0,1-0,2% miinuses.

Eestiga rohkemal või vähemal määral seotud ettevõtetest avaldab oma tulemused Soome toiduainetekontsern Raisio (Torino pasta, Nordic pudruhelbed, Sunnuntai küpsetustooted), ehitustööriistade rendifirma Ramirent ja rehvitooja Michelin.

Brüsselis kohtuvad täna Euroopa Liidu rahandusministrid, et arutada eurotsooni arengut.

SEB avaldab täna Põhjala regiooni majandusülevaate.

Paljude valitsuste võlakirjamüükide seas pakutakse täna investoritele ka Euroopa Finantsstabiilsuse Fondi  (EFSF) kümne aasta pikkuseid võlakirju

Osale arutelus

  • Raivo Sormunen

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi Kaubandust sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Tarkvara

AccountStudio - lihtsalt kohandatav terviklik äritarkvara

Äritarkvara, mida on võimalik kohandada erinevate nõudmiste ja tegevusaladega väike- ja suurettevõtetele. Tarkvara liidestab ettevõtte e-poe nii, et tehingud e-poes kajastuvad ilma valu ja vaevata nii laos kui ka raamatupidamises.

RTT kaasaegne kassatarkvara

Kassatarkvara oluliseks eesmärgiks on pakkuda kliendile kiiret ja mugavat teenindust. Suureks trendiks on saanud mobiilsus ehk tarkvara saab kasutada ka nutitelefonis või tahvelarvutis. Loe lähemalt, mis on kassatarkvara valikul oluline ning milliseid eeliseid annab RTT kassatarkvara.

Statistika

E-KAUBANDUS

Teabevara