Soome kaubanduskeskustel oli hea aasta

Soome kaubanduskeskuste müük kasvas eelmisel aastal 4,3 protsenti ja ulatus 5,5 miljardi euroni.

Seejuures kasvas külastuste arv vaid 3 protsenti, kokku 335 miljonini.

Ühtlasi suureneb ka kaubanduskeskuste roll tööandjana ja nende tegevus mitmekesistub. Üha rohkem siirdub kaubanduskeskustesse avalikke teenuseid, nagu näiteks tervishoiuteenused või raamatukogud.

Ka bürood ja eluasemed liiguvad tänapäeval järjest rohkem kaubanduskeskuste lähikonda, seda eriti pealinna piirkonnas.

Kokku on Soomes 83 kaubanduskeskust, kus tegutseb 4000 ettevõtet ja 35 000 töötajat.

Majandusanalüütik Maris Lauri teatel kasvas kogu Eesti jaekaubandus eelmisel aastal keskmiselt 8,3%, mis on oluliselt enam kui 2011. aasta 5,5%. "Siiski tuleb kindlasti osutada sellele, et aasta viimastel kuudel vajus kasv 5,1%ni. Suure tõenäosusega väheneb jaekasv vähemalt aasta I pooles veelgi. Langusnumbrid on tõenäolised mootorsõidukite müügiga seotud valdkondades, kuid ka kestvuskaupade müügis," kirjutas Lauri 6. veebruaril.

Osale arutelus

  • Anu Jõgi

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Kaubandust sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Tarkvara

AccountStudio - lihtsalt kohandatav terviklik äritarkvara

Äritarkvara, mida on võimalik kohandada erinevate nõudmiste ja tegevusaladega väike- ja suurettevõtetele. Tarkvara liidestab ettevõtte e-poe nii, et tehingud e-poes kajastuvad ilma valu ja vaevata nii laos kui ka raamatupidamises.

RTT kaasaegne kassatarkvara

Kassatarkvara oluliseks eesmärgiks on pakkuda kliendile kiiret ja mugavat teenindust. Suureks trendiks on saanud mobiilsus ehk tarkvara saab kasutada ka nutitelefonis või tahvelarvutis. Loe lähemalt, mis on kassatarkvara valikul oluline ning milliseid eeliseid annab RTT kassatarkvara.

Statistika

E-KAUBANDUS

Teabevara