Suurenesid kaubanduse investeeringud

Eesti Panga majanduse rahastamise ülevaates selgub, et kõige enam suurenesid investeeringud 2012. aasta esimeses kolmes kvartalis kaubandus- (66%).

Ülevaates selgub ka see, et kasvamist on jätkanud taristuettevõtete investeeringud. Samal ajal on investeeringute kasv 2010. aasta lõpust saadik hoogsalt investeerinud tööstussektoris peatunud ja isegi negatiivseks muutunud

Kasumite suhteliselt kiire kasv on aidanud investeeringuid rahastada paljuski ettevõttesisestest allikatest. Samuti on reinvesteeritud kasum suurendanud ettevõtete omakapitali, ütleb Eesti Panga finantsstabiilsuse osakonna peaspetsialist Taavi Raudsaar.

Tema sõnul on kasvanud müügikäibed ja investeeringud suurendanud Eesti ettevõtete vajadust rahastamise järele.

Samuti panustab kaubandus suurel määral käibekasvu, kus 2012.aasta esimese kolme kvar¬tali aastakasv ulatus ligi 12%ni.Samal ajal suurenes sektori kogukasum umbes 14%.Käibe ja kasumi kasv oli kiireim ehitus- ja kinnisvarasektoris: käive tõusis ligikaudu 26% ja kasum 56%

Eesti ettevõtete omavaheliste laenude maht on jäänud ligikaudu 2011.aasta lõpu tasemele, kuid võlakohustuste üldise kasvu tõttu on nende osakaal vähenenud. Samal ajal välismaalt laenamise kasvuga on suure¬nenud ka välismaiste omakapitaliinvesteeringute maht Eesti ettevõtetes. 2012.aasta kolmanda kvartali lõpus oli see aastaarvestuses 14%. Kasv toimus peaaegu kõigis sektorites. Kiireim oli see tööstus-, kaubandus ja logistikasektoris.

Ülevaates selgub, et ettevõtetele väljastatud pangalaenude (v.a arvel¬duslaenud) arv on võrreldes 2011.aastaga vähe¬nenud ligikaudu 6%. Keskmine laenukäive on aga püsinud stabiilselt 180 tuhande euro juures. Keskmine laenusumma ja keskmine laenukäive on alates 2009.aastast erinenud. See viitab laenude pikemale väljamakseperioodile

Paranenud kindlustunne ja tööturu olukord on kajastunud ka jaekaubanduse näitajates. Jaemüük kasvas novembris eelmise aastaga võrreldes püsivhindades 6%. Ka püsikaupade ostuprognoos, mis on alates 2011.aasta algusest olnud langussuunal, muutus 2012.aasta viimases kvartalis palju optimistlikumaks.

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Kaubandust sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

SALONSHOP BALTIC OÜ otsib TURUNDUSJUHTI

Salonshop Baltic AS

31. detsember 2018

Tarkvara

AccountStudio - lihtsalt kohandatav terviklik äritarkvara

Äritarkvara, mida on võimalik kohandada erinevate nõudmiste ja tegevusaladega väike- ja suurettevõtetele. Tarkvara liidestab ettevõtte e-poe nii, et tehingud e-poes kajastuvad ilma valu ja vaevata nii laos kui ka raamatupidamises.

RTT kaasaegne kassatarkvara

Kassatarkvara oluliseks eesmärgiks on pakkuda kliendile kiiret ja mugavat teenindust. Suureks trendiks on saanud mobiilsus ehk tarkvara saab kasutada ka nutitelefonis või tahvelarvutis. Loe lähemalt, mis on kassatarkvara valikul oluline ning milliseid eeliseid annab RTT kassatarkvara.

Statistika

E-KAUBANDUS

Teabevara