Jaeketid ülehindavad enda võimu

Powerhouse juhataja ja konsultant Janek Mäggi sõnul jaeketid ülehindavad enda võimu, et nemad otsustavad, arvestamata milliseid tooteid kliendid soovivad.

Mäggi sõnul tuleb jaekettidel muudatuste elluviimisel olla suhteliselt ettevaatlik, sest see ei pruugi kliendile meeldida ning jaeketi jäik käitumine ei tasu ennast ära. „Väga sageli jaeketid ülehindavad enda võimu, et nemad otsustavad, kuid siiski otsuse tegija, mida kaupluses müüa on kliendi teha, sest tema ostab,“ lausus Mäggi. Lisades, et tootjad saavad jaekettidele peale suruda ainult neid tooteid, mis klientidele meeldivad. „Osad tooted on lihtsalt sellised mis ei müü ning siis ei loe ka enam toote hind,“ kommenteeris Mäggi

Kui tootjad soovivad jaekettides edukalt müüa, siis on Mäggi sõnul tarvis ikkagi häid tooteid ehk siis tuleb toota rohkem selliseid asju, mida kliendid tahavad osta, mitte müüa neid asju mida toodetakse.

„Jaeketid saavad ise ära teha suuremate müükide seisukohalt seda, et tulevad klientidele lähemale,“ ütles Mäggi. Hetkel on jaekauplusi parasjagu, kuid kui vaadata kaupluste lõikes, siis osadel on arenguruumi, et ennast paremini müüa.

Mäggi hinnangul häirib tänapäeval kliente kõige rohkem tarneahela katkemine. See tähendab seda, et kui klient läheb poodi ja ta ei leia soovitud tooted poest. Samas on palju tootjaid, kes ei suuda rahuldada tarbijate nõudlusi ning seetõttu on kliendid tigedad jaekettide peale. „Lühiajaliselt tekitab tarneauk palju pingeid ja kui probleem on pikemaajaline, siis tarnijaga lõpetatakse lihtsalt leping,“ ütles Mäggi.

 

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi Kaubandust sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Tarkvara

AccountStudio - lihtsalt kohandatav terviklik äritarkvara

Äritarkvara, mida on võimalik kohandada erinevate nõudmiste ja tegevusaladega väike- ja suurettevõtetele. Tarkvara liidestab ettevõtte e-poe nii, et tehingud e-poes kajastuvad ilma valu ja vaevata nii laos kui ka raamatupidamises.

RTT kaasaegne kassatarkvara

Kassatarkvara oluliseks eesmärgiks on pakkuda kliendile kiiret ja mugavat teenindust. Suureks trendiks on saanud mobiilsus ehk tarkvara saab kasutada ka nutitelefonis või tahvelarvutis. Loe lähemalt, mis on kassatarkvara valikul oluline ning milliseid eeliseid annab RTT kassatarkvara.

Statistika

E-KAUBANDUS

Teabevara