Milder: meile on ühinemiste-ülevõtmiste turg hea olnud

Baltika juhatuse esimehe Meelid Milderi hinnangul on Eesti  ühinemiste ja ülevõtmiste turg (M&A) nende jaoks hea olnud.

Milder märkis, et Baltika Kvartali müügi näol oli nende jaoks tegemist nii finantsiliselt kui ka emotsionaalselt väga olulise tehinguga, mille tulemusega Baltika rahul on. “See tehing oli oluline osa ettevõtte finantside tugevdamise plaanist ja võimaldas asuda uuesti vajalikus mahus investeerima meie jaesüsteemi uuendamisse ning kasvu,” ütles Milder.

Müügitehingu summaks oli 13,6 miljonit eurot, millest 13 miljonit eurot tasus ostja Kawe Group lepingu sõlmimisel ja ülejäänud 0,6 miljonit eurot tasub võrdsete osamaksetena viie aasta jooksul.

Baltika kasutas saadavat raha Swedbanki laenu ennetähtaegseks tagasimakseks, mille tulemusena vähenesid ettevõtte laenukohustused 13 miljoni euro võrra.

Möödunud aasta lõpus ostis Baltika moebrändi Bastion koos selle juurde kuuluva jaesüsteemiga. Eelmise aasta edukatele tehingutele viidates Milder Eesti M&A turgu hea hindaski.

Eilsel Raidla Lejins ja Nordcous seminaril tuvustatud Mergermarketi raporti andmeil on Baltimaade ühinemiste ja ülevõtmiste turg (M&A) 12protsendilises languses, Eestis oli eelmise aasta langus lausa 20 protsendi juures.

Osale arutelus

  • Marta Jaakson

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Kaubandust sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Tarkvara

AccountStudio - lihtsalt kohandatav terviklik äritarkvara

Äritarkvara, mida on võimalik kohandada erinevate nõudmiste ja tegevusaladega väike- ja suurettevõtetele. Tarkvara liidestab ettevõtte e-poe nii, et tehingud e-poes kajastuvad ilma valu ja vaevata nii laos kui ka raamatupidamises.

RTT kaasaegne kassatarkvara

Kassatarkvara oluliseks eesmärgiks on pakkuda kliendile kiiret ja mugavat teenindust. Suureks trendiks on saanud mobiilsus ehk tarkvara saab kasutada ka nutitelefonis või tahvelarvutis. Loe lähemalt, mis on kassatarkvara valikul oluline ning milliseid eeliseid annab RTT kassatarkvara.

Statistika

E-KAUBANDUS

Teabevara