Salakaubanduse kasvu tajub meist kolmandik

Eestis leiab ligi kolmandik Turu-uuringute ASi küsitletud inimestest, et illegaalsete kaupade tarbimine on 2012. aastal kasvanud.

Lätis ja Leedus tajub salakaubanduse osakaalu kasvu lausa pool küsitletutest.

Kõigis Balti riikides peetakse salaturu osakaalu kasvu põhjuseks kõrgete aktsiiside kõrval ka lisaregulatsioonide kehtestamist. 76 protsenti Eesti vastanutest pidas kõige tõhusamaks salakaubandusega võitlemise meetmeks aktsiiside vähendamist.

“Nii selle kui eelmise aasta uuringutulemused näitasid, et kolmes Balti riigis peetakse salakaubandust soodustavateks teguriteks kõrgeid aktsiise ning madalaid või vähenenud sissetulekuid. Kuid on märkimisväärne, et sel aastal toodi välja ka uute keelustavate regulatsioonide kehtestamine, mis võib tingida lisahuvi illegaalsete kaupade vastu,“ ütles Turu-uuringute AS uuringujuht Iivi Riivits-Arkonsuo.

Üheks regulatsiooniks on näiteks 2012. aastal Euroopa Komisjoni algatatud tubakadirektiivi eelnõu, mis näeb ette eri maitse ja lõhnaga (nt mentool) ning paksusega (nt slim) sigarettide müügi keelu. Uuringust selgus, et 20% Eesti elanikest, kes suitsetavad, otsiks direktiivi jõustumisel selliseid sigarette salaturult ning vaid 2% loobuks suitsetamisest.

Eestis küsitles Turu-uuringute AS kasutades esinduslikku juhuvalimit silmast-silma 1003 inimest. Kokku küsitleti kolmes riigis 3033 inimest vanuses 18-75 eluaastat.

Osale arutelus

  • Ave Lepik

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Kaubandust sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Tarkvara

Excellent pakub laoettevõtetele terviklikku lähenemist

Pidevalt suurenevate tegevusmahtude ja keerukate tarneahelate tõttu on oluline, et ettevõtte fookus püsiks põhieesmärgil ja ei varjuks tehniliste tegevuste taha. Ettevõtte eri funktsioonide ja osakondade tegevus peab käima käsikäes, sealhulgas raamatupidamine, müük ja laohaldus. Laoarvestus peab kajastuma ka finantsnäitajates ja vastupidi. Kuidas seda lahendada, räägib Excellent Business Solutionsi vanemkonsultant Eva-Mai Saard.

Erply tarkvara – iga poepidaja hindamatu abimees

Mäletad, mida su ema sulle õpetas? Pese enne sööki käed, sest see on eluliselt vajalik. Kui ta õpetaks sind tarkvara valima, ütleks ta: võta Erply, sest ka see on eluliselt vajalik.

Statistika

E-KAUBANDUS

Teabevara