Rimil uus ostudirektor

Alates 1.aprillist on Rimil uus ostudirektor ElenTerras ning endine ostudirektor Vaido Padumäe siirdub Rimi Baltikumi keskostu hangete direktoriks.

Vaido Padumäele tehti jaanuaris pakkumine hakata Rimi Baltikumi keskostu hangete direktoriks, mille töökoht asub Lätis. Peamiseks funktsiooniks on tegeleda omatoodetega kolmes riigis, puu- ja köögivilja impordiga, kvaliteediosakondadega, kaupluste sisseseadmiseks ning müügiks tarvilike seadmete hankimisega.

Padumäe ostudirektori ametikoht erineb Baltikumi keskostu hangete direktori ametikohast palju. Ostudirektor haldab kogu Rimi Eesti ostuosakonna töökorraldust. Tema peab oskama ennustada, mida kohaliku turu kliendid sooviks ka tulevikus osta.

Padumäe eesmärk on suurendada kolme Balti riigi koostööd. Leida sünergia - ühisosa, mida on võimalik koos teha. Teiseks aidata riikidel saavutada ühine sortiment ja sisseostutingimused. Kolmandaks soovib Padumäel luua rohkem seoseid emaettevõtte ICA Rootsi ja Norra ettevõtetega. „Võtta üle tööpraktikaid ja häid mõtteid, mida siiamaani ei ole Baltikumis rakendatud,“ ütles Padumäe.

Padumäe peab enda kõige olulisemaks saavutuseks Rimis ostutiimi komplekteerimist, kes on kompetentsed ja professionaalsed. Tema sõnul sõltub nendest rohkem kui isikust, kes istub ostudirektori ametikohal.

Aeg-ajalt on tehtud Padumäele pakkumisi mõnest teisest jaeketist ning viimane pakkumine tuli kolm kuud tagasi. Siiamaani on ta nendest keeldunud, sest Rimi pakutav on piisavalt atraktiivne.

Padumäe on Keskos ja Rimis töötanud kokku 13 aastat, sellest 3,5 aastat ostudirektorina.

Kuna Baltikumi keskostu hangete direktori ametikoht asub Riias, siis kolib terve Padumäe perekond augustis sinna ning vanem laps hakkab rahvusvahelises koolis käima.

„Eesti jaekaubandus muutub järjest modernsemaks,“ on Padumäe kindel, lisades, et veel on õppida personaalsest turundusest ning sortimendi juhtimisest. “Need ei ole meil veel nii levinud kauplemisvõtted, aga me vähendame seda vahet modernse Lääne jaekaubandusega.“

Rimi Eesti uus ostudirektor Elen Terras

Rimi Eesti praegune kategooriagrupi juht Elen Terras võttis vastu pakkumise asuda tööle ostudirektori ametikohal. Ta on töötanud Rimis juba 10 aastat. Terrase eesmärk on tugevdada Rimi turuosa, pakkuda tugevat konkurentsi, keskenduda värsketele toodetele ja kvaliteetse värske kauba valiku arendamisele, tuua muudatusi valmistoidu valikusse.

Põhiline eesmärk on kasvatata ja hoida kasumlikku taset ning pidada fookuses ostuhinnad. Terras tunneb, et ostuosakonna vastutus on muuhulgas seista selle eest, et Rimi saaks olla jätkusuutlikult kasumlik organistatsioon, mis annab tööd 2700 inimesele.

Läbirääkimisel koostööpartneritega soovib Terras pakkuda selliseid lahendusi, et mõlemad pooled tuleksid välja võidukalt. „Kümne aasta jooksul on olnud mul võimalik seda joont hoida ja soovin seda ka edaspidi läbirääkimistel rakendada ning annan oma kogemuse edasi ka järeltulijatele,“ kinnitab Terras.

„Minu ülesandeks on suunata, juhtida, arendada ja vajadusel olla kohal ning toetada läbirääkimistel  kategooriagrupi juhte,“ loetles Terras. Terrase asemele tuleb väga tugev uus kategooriagrupi juht ettevõtte seest.

„Vaidos imetlen diplomaatilisust, rahulikkust ning suutlikust seda säilitada ükskõik mis olukorras,“ ütles Terras.

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi Kaubandust sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Tarkvara

Excellent pakub laoettevõtetele terviklikku lähenemist

Pidevalt suurenevate tegevusmahtude ja keerukate tarneahelate tõttu on oluline, et ettevõtte fookus püsiks põhieesmärgil ja ei varjuks tehniliste tegevuste taha. Ettevõtte eri funktsioonide ja osakondade tegevus peab käima käsikäes, sealhulgas raamatupidamine, müük ja laohaldus. Laoarvestus peab kajastuma ka finantsnäitajates ja vastupidi. Kuidas seda lahendada, räägib Excellent Business Solutionsi vanemkonsultant Eva-Mai Saard.

Erply tarkvara – iga poepidaja hindamatu abimees

Mäletad, mida su ema sulle õpetas? Pese enne sööki käed, sest see on eluliselt Kui ta õpetaks sind tarkvara valima, ütleks ta: võta Erply, sest ka see on eluliselt vajalik!

Statistika

E-KAUBANDUS

Teabevara