Hinnad erinesid poodides jälle enam tarbijate kahjuks

Veebruaris võrdles tarbijakaitseamet taas kord kaupluste saali- ja kassahindu üle Eesti. Kui möödunud aasta lõpus eksisid kaupmehed hindadega rohkem tarbija kasuks, siis seekord enam tarbija kahjuks.

Ameti inspektorid kontrollisid veebruaris kokku 104 kauplust. Neist 37 poes tuvastasid inspektorid rikkumisi kokku 47 toote puhul. Eelmisel korral eksisid kauplejad hindadega tarbija kahjuks 16, nüüd aga lausa 33 toote puhul. Möödunud aasta lõpus muutus kassas hind odavamaks 30, viimases kontrollis aga 14 juhul. 

Suurima hinnaerinevuse tarbija kahjuks avastasid inspektorid Elva Konsumis, kus koogialuse eest tuli kassas tasuda 2,20 eurot saalihinnast rohkem. Suurim erinevus tarbija kasuks oli aga Kohtla-Järve Maximas, kus Persil Bio pesugeel osutus kassas 3,09 eurot saalihinnast odavamaks.

Amet on lõpetanud 19 ettevõtte suhtes menetluse ning määranud rahatrahve kokku 827 euro ulatuses. Teiste ettevõtete suhtes on menetlused veel käimas.

Seaduse järgi ei ole kauplejal kohustust müüa toodet müügisaalis esitatud hinnaga, kuigi hea tava kohaselt peaks see nii olema. Siiski on üha rohkem ettevõtjaid hakanud head tava järgima ning hüvitavad tarbijale hinnavahe.

Kuna hinnaerinevused ei ole võrreldes eelmise kontrolliga vähenenud ning tarbija jaoks kallimaks osutunud toodete arv on oluliselt kasvanud, jätkab amet sarnaseid kontrolle ka edaspidi.

Nõuandeid tarbijale

Kui kassast läbi löödud hind ei vasta müügisaalis avaldatud hinnale, saad kaubast loobuda ja raha tagasi küsida.

Vaata ostutšekk kassa juurest lahkumata üle, nii saad võimalikule hinnapettusele kohe jälile ja probleemi sealsamas lahendada.

Kui avastad hinnapettuse alles kodus, mine võimalikult kiiresti poodi tagasi ja ütle, et tahad ostust loobuda ja oma raha tagasi saada.

Anna hinnapettusest ka tarbijakaitseametile teada, sest tegemist on tarbijakaitseseaduse rikkumisega.

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Kaubandust sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Tarkvara

Erply tarkvara – iga poepidaja hindamatu abimees

Mäletad, mida su ema sulle õpetas? Pese enne sööki käed, sest see on eluliselt vajalik. Kui ta õpetaks sind tarkvara valima, ütleks ta: võta Erply, sest ka see on eluliselt vajalik.

Excellent pakub laoettevõtetele terviklikku lähenemist

Pidevalt suurenevate tegevusmahtude ja keerukate tarneahelate tõttu on oluline, et ettevõtte fookus püsiks põhieesmärgil ja ei varjuks tehniliste tegevuste taha. Ettevõtte eri funktsioonide ja osakondade tegevus peab käima käsikäes, sealhulgas raamatupidamine, müük ja laohaldus. Laoarvestus peab kajastuma ka finantsnäitajates ja vastupidi. Kuidas seda lahendada, räägib Excellent Business Solutionsi vanemkonsultant Eva-Mai Saard.

Statistika

E-KAUBANDUS

Teabevara