Gross: Tallinnas on müük stabiilsem kui maapiirkonnas

Kui kuu alguses ja lõpus pole maainimestel raha, siis Tallinnas tunneb seda vähe, ütles OG Elektra nõukogu esimees Oleg Gross.

„Vaieldamatult on Tallinnas müük stabiilsem,“ kinnitas Gross. „See on selgelt tunda, et maal elavad inimesed tunduvalt kehvemini. Kuu alguse ja kuu lõpu käibe vähenemine on maapoodides selgelt tunda. Kui inimestel raha ei ole, siis ostetakse ainult leiba-piima ehk kõige tavalisemat ja odavamat.“

Grossi andmeil on neil praegu Tallinnas 11 poodi ehk iga neljas nende ketti kuuluv pood asub pealinnas. Esimene pood Tallinnas avati 2004. aastal.

„Tunnistan, et algul ma ei kujutanud ette, et Tallinna ostujõud on oluliselt tugevam,“ lausus Gross. „Samas ega Tallinna nii väga lihtne pole ka kippuda. Suurte keskustega konkureerimiseks ei jätku meil jõudu. Ma pean ikka lähikaupluste nišši jälgima.“

Äripäev küsis täna ettevõtjailt, kuidas neid mõjutab rikkuse koondumine Tallinna. Küsimuse ajendiks on Äripäeva esmaspäevane kaanelugu, mis näitab Eurostati andmetele toetudes, et tallinlane on juba peaaegu sama rikas kui keskmine soomlane.

„Ma ei usu, et tallinlane on rikkuse poole pealt soomlasega samal pulgal, pean seda omamoodi aprillinaljaks,“ lausus Gross. 

„Sellesse, et rikkus Tallinna koondub, ei ole midagi teha,“ möönis Gross. „Ikka on rikkamaid piirkondi. Mis me siis tegema peaksime, hakkama pidurdama neid piirkondi, mis kiiremini ja paremini arenevad. Seda kindlasti mitte. Ma arvan, et see poliitika on õige, et hoopis vaesemaid piirkondi järele aidata.“ 

 

Osale arutelus

  • Väinu Rozental

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi Kaubandust sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

SALONSHOP BALTIC OÜ otsib TURUNDUSJUHTI

Salonshop Baltic AS

31. detsember 2018

Tarkvara

RTT kaasaegne kassatarkvara

Kassatarkvara oluliseks eesmärgiks on pakkuda kliendile kiiret ja mugavat teenindust. Suureks trendiks on saanud mobiilsus ehk tarkvara saab kasutada ka nutitelefonis või tahvelarvutis. Loe lähemalt, mis on kassatarkvara valikul oluline ning milliseid eeliseid annab RTT kassatarkvara.

AccountStudio - lihtsalt kohandatav terviklik äritarkvara

Äritarkvara, mida on võimalik kohandada erinevate nõudmiste ja tegevusaladega väike- ja suurettevõtetele. Tarkvara liidestab ettevõtte e-poe nii, et tehingud e-poes kajastuvad ilma valu ja vaevata nii laos kui ka raamatupidamises.

Statistika

E-KAUBANDUS

Teabevara