83% kaubandusettevõtetest ootab tänavu mahtude suurenemist

Swedbank uuris Eesti kaubandusettevõtete hoiakuid, millest selgus, et kuigi mahte loodab 2013. aastal kasvatada valdav osa kaupmeestest, tuleb teha selle nimel tõsiseid pingutusi.

Swedbanki ettevõtete panganduse tegevdirektor Robert Kitti sõnul on kaupmehed buumijärgsest kukkumisest taastunud ning on pangast mõnevõrra optimistlikumadki. „Kui 83% kaupmeestest kavatseb 2013.a mahte suurendada, siis 57% plaanib mahte kasvatada rohkem kui 5%. Seejuures tundub, et kasve hinnates ollakse kahe jalaga maa peal – võimalusi otsitakse nii oma tegevuste optimeerimiseks, sortimendi laiendamiseks kui müügivõrgu arendamiseks. Samuti soovitakse panustada turundusele senisest enam.“

Tegevuste optimeerimist pidasid Kitti sõnul oluliseks koguni 82% kaupmeestest, tuues välja nii efektiivsemad protsessid kui püsikuludega tegelemise. „Kuigi optimeerimine tuleneb vajadusest kohaneda konkurentsi ja kuludega, on tarbijate jaoks positiivne sõnum kindlasti see, et võimalikku juurdehindlust ei nähta enamasti mitte suurema numbri hinnasildile kirjutamises, vaid parema sisseostuhinna kauplemises,“ märkis Kitt. Uuringu järgi ei plaaninud juurdehindlust üldse suurendada aga koguni 43% kaupmeestest.

„Kaupmeeste vastustest tuli välja ka see, et konkurentsist tulenevalt otsitakse uusi lahendusi klientide lojaalsuse suurendamiseks, mis tähendab loodetavasti läbimõeldumaid lahendusi ja personaalsemat lähenemist,“ lisas ta.

Kuigi kaupmehed kaaluvad 2013. aastal mahtude kasvatamise ühe võimalusena ka laienemist, ei näe me Kitti sõnul tõenäoliselt laienemist „iga hinna eest“ – uusi asukohti otsides vaadatakse ringi peamiselt Tallinnas, kuid ka siin on olulisel kohal nii rendikulud kui konkreetne asukoht.

Swedbanki kaubandussektori uuringus osales ligi 120 Eesti kaubandusettevõttet. Uuringus vaadeldi eraldi nii suurte, keskmiste kui väiksemate esmatarbekaupade ja spetsialiseeritud kaupade müüjate hinnanguid ja plaane 2013. aastale.

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Kaubandust sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Tarkvara

Erply tarkvara – iga poepidaja hindamatu abimees

Mäletad, mida su ema sulle õpetas? Pese enne sööki käed, sest see on eluliselt vajalik. Kui ta õpetaks sind tarkvara valima, ütleks ta: võta Erply, sest ka see on eluliselt vajalik.

Excellent pakub laoettevõtetele terviklikku lähenemist

Pidevalt suurenevate tegevusmahtude ja keerukate tarneahelate tõttu on oluline, et ettevõtte fookus püsiks põhieesmärgil ja ei varjuks tehniliste tegevuste taha. Ettevõtte eri funktsioonide ja osakondade tegevus peab käima käsikäes, sealhulgas raamatupidamine, müük ja laohaldus. Laoarvestus peab kajastuma ka finantsnäitajates ja vastupidi. Kuidas seda lahendada, räägib Excellent Business Solutionsi vanemkonsultant Eva-Mai Saard.

Statistika

E-KAUBANDUS

Teabevara