Premia Foodsi suurim käibekasv tuli Lätist

Premia Foods teatas täna börsile, et I kvartali käive kasvas aastaga 6,9% ehk 1,2 mln euro võrra 18,3 miljonile eurole.

Külmutatud toodete käive kasvas 11%, 5,9 mln eurole. Kala ja kalatoodete käive kasvas 7,6%, 8,2 mln eurole. Jäätise käive vähenes 3,6%, 3,6 mln eurole. Allajäämine mullusele tulemusele jäätise osas oli tingitud peamiselt Läti, Leedu ja Venemaa turgude vähenenud käibest. Eesti turul kasvas jäätisekäive 5%.

„Arvestades kõigil sihtturgudel märtsikuus valitsenud arktilisi ilmaolusid võib segmendi tulemusega, eriti Eestis, rahule jääda,“ kirjutas Premia Foodsi juhatuse esimees Kuldar Leis.

Külmutatud toodete käive kasvas Lätis, Leedus ja Venemaal. Eestis jäi tulemus 2012. aasta võrreldava perioodiga samale tasemele.

Kala ja kalatoodetes tuli kasv Soome, Eesti ja Läti turgudelt ning rahaliselt andsid nimetatud riigid käibekasvu võrdse panuse.

Kõige rohkem kasvas käive aasta baasil Lätis: 0,5 miljoni euro ehk 19,5% võrra. Paremuselt teine oli aruandeperioodil Eesti turg 0,4 miljoni euro ehk 8,4%-lise käibekasvuga. Kui Eestis tuli kasv jäätise- ja kalasegmendist ning muudelt teenustelt, siis Läti käibekasv pärines kala- ja külmkaubasegmendist. 

Osale arutelus

  • Romet Kreek

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi Kaubandust sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Tarkvara

AccountStudio - lihtsalt kohandatav terviklik äritarkvara

Äritarkvara, mida on võimalik kohandada erinevate nõudmiste ja tegevusaladega väike- ja suurettevõtetele. Tarkvara liidestab ettevõtte e-poe nii, et tehingud e-poes kajastuvad ilma valu ja vaevata nii laos kui ka raamatupidamises.

RTT kaasaegne kassatarkvara

Kassatarkvara oluliseks eesmärgiks on pakkuda kliendile kiiret ja mugavat teenindust. Suureks trendiks on saanud mobiilsus ehk tarkvara saab kasutada ka nutitelefonis või tahvelarvutis. Loe lähemalt, mis on kassatarkvara valikul oluline ning milliseid eeliseid annab RTT kassatarkvara.

Statistika

E-KAUBANDUS

Teabevara