Nestle kimpus käibekasvuga

Maailma suurima toiduainetootja Nestle raporteeris nelja aasta aeglasemast I kvartali käibekasvust, mis tuli ka analüütikute prognoositust väiksem, vahendab Bloomberg.

Arenevate turgude hoo aeglustumise ning madalamate hindade tõttu Euroopas kasvas ilma ülevõtmiste, üksuste mügi ja valuutamuutuste mõjudeta ehk orgaaniline käibekasv aastaga 4,3%. Analüütikud ootasid 4,7% kasvu. Koguseline müük kasvas 2,3%, mis on aeglaseim kasv alates 2011. aasta kolmandat kvartalit.

Nestle teatel kannatas et müük mõnede arenevate turgude pehmenemise tõttu. Täpsemalt turge ettevõte ei nimetanud.

Aasias, Okeaanias ja Aafrikas kasvas käive 4,4%. See jäi kaugele maha analüütikute kasvuootusest ja neljanda kvartali 11% aastasest kasvust.
Neli tootekategooriat seitsmest ei suutnud täita ettevõtte pikaajalist 5-6% kasvueesmärki. Nendeks tootekategooriateks olid karastusjoogid, veed, piim ja jäätis ning eelvalmistatud toidud.

Veeüksuse käive kasvas 1,8% võrreldes eelmise aasta 8% kasvuga. Süüdlasteks on tugev hinnasurve USAs ning hiline kevade saabumine.

Mullu kärpis Nestle Venemaal Gold Blend Nestcafe hinda. Šveits, mis annab vaid 2% Nestle käibest, on hinnasurve nelja aasta tugevaim, ütles ärijuht Eugenio Simioni.

Ettevõte taaskinnitas 2013. aasta 5-6% orgaanilise kasvu eesmärgi, kuid oodatakse tulemuste volatiilsust kogu aastal.

Osale arutelus

  • Romet Kreek

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Kaubandust sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

SALONSHOP BALTIC OÜ otsib TURUNDUSJUHTI

Salonshop Baltic AS

31. detsember 2018

Tarkvara

RTT kaasaegne kassatarkvara

Kassatarkvara oluliseks eesmärgiks on pakkuda kliendile kiiret ja mugavat teenindust. Suureks trendiks on saanud mobiilsus ehk tarkvara saab kasutada ka nutitelefonis või tahvelarvutis. Loe lähemalt, mis on kassatarkvara valikul oluline ning milliseid eeliseid annab RTT kassatarkvara.

AccountStudio - lihtsalt kohandatav terviklik äritarkvara

Äritarkvara, mida on võimalik kohandada erinevate nõudmiste ja tegevusaladega väike- ja suurettevõtetele. Tarkvara liidestab ettevõtte e-poe nii, et tehingud e-poes kajastuvad ilma valu ja vaevata nii laos kui ka raamatupidamises.

Statistika

E-KAUBANDUS

Teabevara