Jaeketid ei poolda oma töötajate äraostmist

Nii Prisma Peremarket kui ka Rimi Baltic kinnitasid, et nad ei poolda oma töötajate äraostmist, ning kui nad näevad väljasõidu vajadust, siis maksavad nad pigem selle ise kinni.

Prisma Peremarketi kaubandusdirektor Jorma Rautanen ütles, et nii Eestis kui Soomes on neil väga selge reegel, kus nad organiseerivad koolitusi pigem ise ja reeglina hankijate korraldatatud reisidel ei osale. "Juhul, kui aga reisi esmane eesärk on tõesti koolitus ja sellest võiks tõusta otsest kasu meie inimeste teadmistele, siis meie kontserni reegel näeb ette, et maksame ise sõidukulud kinni," kinnitas Rautanen. Lisades, et taolisi reise peab alati kinnitama ka ettevõtte juhtkonna liige.

Rimi Eesti Food kommunikatsioonijuht Katrin Bats ütles, et neil on sisekord ehk eetika poliitika, kus on erinevatel üritustel osalemine suhteliselt selgelt määratletud. "Antud sisekord on sisse viidud just selleks, et vältida igasugust võimalust töötajate eksitamiseks ehk soovime tagada, et tööalased otsused poleks mõjutatud isiklikest hüvedest," kinnitas Bats.

Rautanen kinnitas, et tarnijatelt tuleb pakkumisi, kuid neid jääb järjest vähemaks, sest teatakse Prisma Peremarketi poliitikat ja ilmselt on muutunud ka Eesti ärikultuur. Bats lisas, et ka nende sisekord on tänaseks hankijatele üldteada ning taolisi pakkumisi Rimi ostuosakonnale väga palju ei tehtagi.

"Hankijad teavad, et ostjuhi nii öelda ära ostmisest on olulisemad tegelikud müüginumbrid ja klientide tegelikud ootused," ütles Rautanen.

"Rimi ostuosakonnale ei ole väga palju reisipakkumisi tehtud vaid enamasti pakutakse võimalust osaleda mõne toote testimisel, mis aitaks mõlemal poolel koostöös jõuda parema tulemuseni," tõi Bats näite.

Rautanen tõi välja veel ühe reegli, mis Prisma Peremarketis valitseb, kus kingituste toomine üldiselt ei ole lubatud. "Jõulude ajal toodud kõik koostööparnerite meelespidamised (piparkoogid, kommid) lähevad sekretärile, kes jagab need ümber ühisele tarbimisele ühiseks jõulupeoks," ütles Rautanen.

Äripäeva tänane kaanelugu oli sellest, kuidas apteekrid viiakse ravimifirma poolt korraldatvale reisile. 

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Kaubandust sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Tarkvara

AccountStudio - lihtsalt kohandatav terviklik äritarkvara

Äritarkvara, mida on võimalik kohandada erinevate nõudmiste ja tegevusaladega väike- ja suurettevõtetele. Tarkvara liidestab ettevõtte e-poe nii, et tehingud e-poes kajastuvad ilma valu ja vaevata nii laos kui ka raamatupidamises.

RTT kaasaegne kassatarkvara

Kassatarkvara oluliseks eesmärgiks on pakkuda kliendile kiiret ja mugavat teenindust. Suureks trendiks on saanud mobiilsus ehk tarkvara saab kasutada ka nutitelefonis või tahvelarvutis. Loe lähemalt, mis on kassatarkvara valikul oluline ning milliseid eeliseid annab RTT kassatarkvara.

Statistika

E-KAUBANDUS

Teabevara