Ülemiste Keskuse uue osa ehitus algab suvel

Ülemiste Keskuse uues osas hakkab tegutsema moepoode haldav LPP Retail Estonia, kellega sõlmiti rendileping 3500 ruutmeetrisele pinnale.

„Me oleme oma keskuse laienduse järele juba pikka aega puudust tundnud – 100%-lise täituvuse juures ei ole me saanud suuremate pindade soovijatele sobivaid võimalusi pakkuda. Nüüd see muutub,” sõnas Ülemiste Keskuse tegevdirektor Guido Pärnits. „Kogu Ülemiste piirkond on lähematel aastakümnetel üks kiiremini arenevaid Tallinna piirkondi, uus tõmbekeskus. Seepärast on ka meie 2. etapi ehitus kindel ja planeeritud tegevus,” lisas Pärnits.

Mai lõpuks on Ülemiste Keskusel ca 60-65% 2. etapi pindadest rendilepingutega kaetud.

LPP Retail Estonia juhatuse esimees Hendrik I. Passi sõnul kattusid Ülemiste laienemisplaanid ka nende laiendusplaanidega: „Sellelt pinnalt ei ole kuigi keeruline leida pooli rahuldav kokkulepe." Lisades, et korraga 4 või 5 brändiga Ülemiste Keskusesse tulek on tingitud strateegiast, kus me ise soovime koondada oma brände tugevamatesse kaubanduskeskustesse ja olla ankurüürnikuks, mis tekitab keskusele külastatavust.

Tänaseks on lisaks LPP Retail Estoniaga sõlmitud lepingule Ülemiste Keskuse uude osasse pinnad reserveeritud ja lepingud sõlmitud ka H&M’iga, Terranovaga, Desigualiga jt. Samuti tuleb uude osasse Nike esinduskauplus Eestis.

Ülemiste Keskuse 2. etapi on kavandanud Norra arhitekt Einar Aakeroy (AMB Arkitekter AS). Eestist osales projekteerimistöödes EA Reng. 2. ehitusjärk hõlmab endas 25 000 m² uut osa koos uue peasissepääsuga ja 400-kohalise 3-korruselise parkimismaja rajamist. Samuti saab kogu senine, olemasolev keskus uue, kaasaegse ilme.

Guido Pärnitsa sõnul on Ülemiste Keskusel kõigi ehituses osalevate osapooltega põhimõttelised kokkulepped saavutatud. „Nii et suve esimeses pooles tahaksime ehitamisega alustada,” ütles Pärnits.

Peale Ülemiste Keskuse 2. järgu valmimist 2014. aasta oktoobris saab seal olema  92 000 m²  üldpinda, 38 000 m² renditavat pinda, 210 kauplust, 1350 parkimiskohta autodele. Ülemiste Keskuse uue järgu investeeringu kogumaksumuseks kujuneb ca 40 miljonit eurot.

Ehitustööde ajal jääb Ülemiste Keskus igapäevaselt avatuks. 

 

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi Kaubandust sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Tarkvara

Erply tarkvara – iga poepidaja hindamatu abimees

Mäletad, mida su ema sulle õpetas? Pese enne sööki käed, sest see on eluliselt Kui ta õpetaks sind tarkvara valima, ütleks ta: võta Erply, sest ka see on eluliselt vajalik!

Excellent pakub laoettevõtetele terviklikku lähenemist

Pidevalt suurenevate tegevusmahtude ja keerukate tarneahelate tõttu on oluline, et ettevõtte fookus püsiks põhieesmärgil ja ei varjuks tehniliste tegevuste taha. Ettevõtte eri funktsioonide ja osakondade tegevus peab käima käsikäes, sealhulgas raamatupidamine, müük ja laohaldus. Laoarvestus peab kajastuma ka finantsnäitajates ja vastupidi. Kuidas seda lahendada, räägib Excellent Business Solutionsi vanemkonsultant Eva-Mai Saard.

Statistika

E-KAUBANDUS

Teabevara