Salakaup tungib toiduärisse

Veterinaar- ja toiduameti andmeil on viimastel aastatel poelettidelt avastatud tundmatu päritoluga kalakonserve, mida võib nimetada salakaubaks.

Ka tänavu jaanuaris leiti Pelgulinna Selveri lettidelt kahtlase päritoluga saira ja gorbuuša konserve – selle juhtumi uurimise otsustas amet anda üle prokuratuurile.

Teine juhtum, kus konservide päritolu ei suudetudki lõpuni tuvastada, sai alguse 2011. aasta suvel, kui Venemaa kalaettevõte Rõbokombinat Ostrovnoi pöördus Eesti ametnike poole.

Nad olid saanud siit infot, et Eestis müüakse ebakvaliteetseid sairakonserve, mis etiketi järgi on justkui valmistatud nende tehases. Ettevõtte kinnitusel pole Eestis müüdavate konservide etiketid kindlasti nende valmistatud konservide omad.

Veterinaar- ja toiduamet alustas uurimist ja selgus, et vihjel oli tõsi taga. Amet avastas jaemüügikettide riiulitelt kahtlase märgistusega saira ja gorbuuša kalakonserve. Konservid olid müügil Maxima, Selveri, Prisma ja ABC Supermarkets jaekettides, aga ka Stockmannis. Amet tegi kaupmeestele ettekirjutused, konservid korjati müügilt ära ja hävitati.

Ent kui veterinaarametnikud hakkasid uurima konservide teekonda, osutus see kummaliselt keeruliseks. Firmad ei vastanud ega teinud ametnikega mingit koostööd, ettevõtetes vahetusid pidevalt juhid ning omanikud. Võimalik, et nii käituti selleks, et jälgi peita.

Milliseid firmasid pidi ja miks solgutati kahtlasi kalakonserve, loe tänasest Äripäevast.

Osale arutelus

  • Kadri Jakobson

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi Kaubandust sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Tarkvara

AccountStudio - lihtsalt kohandatav terviklik äritarkvara

Äritarkvara, mida on võimalik kohandada erinevate nõudmiste ja tegevusaladega väike- ja suurettevõtetele. Tarkvara liidestab ettevõtte e-poe nii, et tehingud e-poes kajastuvad ilma valu ja vaevata nii laos kui ka raamatupidamises.

RTT kaasaegne kassatarkvara

Kassatarkvara oluliseks eesmärgiks on pakkuda kliendile kiiret ja mugavat teenindust. Suureks trendiks on saanud mobiilsus ehk tarkvara saab kasutada ka nutitelefonis või tahvelarvutis. Loe lähemalt, mis on kassatarkvara valikul oluline ning milliseid eeliseid annab RTT kassatarkvara.

Statistika

E-KAUBANDUS

Teabevara