Lääne jaeketid arutavad tootmise ohutust Bangladeshis

Bangladeshi suurima tööstusõnnetuse järel, kogunesid riigist allhanget tellivad suured jaeketid nagu Wal Mart ja H&M Frankfurdi lähistel, et arutada tööliste ohutuse parandamist.

Lisaks umbes 30 firmale on laua taga ametiühingud ja mittetulundusorganisatsioonid, et töötada välja plaan, kuidas edaspidi selliseid suurõnnetusi vältida.

Euroopa Liit, Bangladeshi suurim kaubanduspartner, hoiatas riiki ka võimalike kaubandussanktsioonidega, kui olukord ei parane.

Varisenud hoone rusudest leiti nii Hispaania jaeketi Mango kui Itaalia Benettoni jaoks valmistatud toodangut ja tellimusi, kirjutas Wall Street Journal.

Palgataseme tõus ja inflatsioon Hiinas on ärgitanud lääne jaekette tootmist Bangladeshi kolima, mis on Hiina järel maailma suuruselt teine rõivaste eksportija.  Tööstusharu maht küünib 20 miljardile dollarile, moodustades enam kui 10% riigi SKPst ning 80% ekspordist valdavalt USAsse, ELi ja Kanadasse.

Läinud nädalal toimunud varing oli juba kolmas suurem inimohvritega tööstusõnnetus viimase viie kuu jooksul. See on uuesti päevakorda tõstnud ohutusnõuete kehtestamise, kus jaeketid nõustuksid kohustusliku inspekteerimise süsteemiga.

Osale arutelus

  • Sirje Rank

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Kaubandust sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

SALONSHOP BALTIC OÜ otsib TURUNDUSJUHTI

Salonshop Baltic AS

31. detsember 2018

Tarkvara

AccountStudio - lihtsalt kohandatav terviklik äritarkvara

Äritarkvara, mida on võimalik kohandada erinevate nõudmiste ja tegevusaladega väike- ja suurettevõtetele. Tarkvara liidestab ettevõtte e-poe nii, et tehingud e-poes kajastuvad ilma valu ja vaevata nii laos kui ka raamatupidamises.

RTT kaasaegne kassatarkvara

Kassatarkvara oluliseks eesmärgiks on pakkuda kliendile kiiret ja mugavat teenindust. Suureks trendiks on saanud mobiilsus ehk tarkvara saab kasutada ka nutitelefonis või tahvelarvutis. Loe lähemalt, mis on kassatarkvara valikul oluline ning milliseid eeliseid annab RTT kassatarkvara.

Statistika

E-KAUBANDUS

Teabevara