Tarbijakaitseamet leidis kauplustest kaks ohtlikke aineid sisaldavat nukku

Tarbijakaitseameti inspektorid võtsid järelevalve käigus kauplustest testimiseks kolm mänguasja, millest kaks sisaldasid lastele ohtlikke aineid.

Ftalaate leidus Anderleen OÜ Mulgi Paradiisi kaupluses müügil olnud nukus ja OG Elektra AS-i Grossi Toidukaupade keti Kotka poes müügil olnud nukukomplektis Modern Girls.

Tooteid testis terviseamet, kelle otsuse põhjal ei vasta kumbki nukk nõuetele. Viljandis asuvas Mulgi Paradiisis müügil olnud nukk sisaldas ftalaate piirmäärast 313 korda rohkem, Tallinnas Kotka poes müügil olnud nukukomplekt Modern Girls aga lubatust 385 korda rohkem.

Ftalaate kasutatakse peamiselt plastikust toodete elastsuse ja plastilisuse tagamiseks. Kehtivate nõuete järgi ei tohi nende sisaldus mänguasjades ja lastetoodetes ületada 0,1 protsenti plastseks tehtud materjali massist. Oma olemuselt on ftalaadid inimorganismile pikaajalise mürgise toimega, põhjustades näiteks sigivushäireid.

Tarbijakaitseamet alustas menetlust nii Anderleeni kui OG Elektra suhtes. Ettevõtted teatasid, et on nukkude müügi lõpetanud. Müügilt kõrvaldatud nukud hävitatakse ja juba müüdud tooted ostetakse tagasi.

Kuidas käitutakse, kui müügilt avastatakse ohtlik mänguasi?

  • Kahtlust äratavad tooted võtab tarbijakaitseamet või terviseamet testimiseks.
  • Testid tehakse erinevates laborites ning testides uuritakse toote vastavust kehtestatud nõuetele.
  • Testis põrunud ja ohtlikuks osutunud toote korral on kauplusel kohustus müük peatada ja juba müüdud tooted tagasi kutsuda.
  • Tagasikutsumisest tuleb tarbijaid teavitada müügikohas ning ka laiemalt, näiteks meedia vahendusel.
  • Kauplusel tuleb ohtliku toote tagastanud tarbijatele raha tagasi maksta. Makset tõendavat dokumenti tarbijalt nõuda ei tohi.

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Kaubandust sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Tarkvara

Excellent pakub laoettevõtetele terviklikku lähenemist

Pidevalt suurenevate tegevusmahtude ja keerukate tarneahelate tõttu on oluline, et ettevõtte fookus püsiks põhieesmärgil ja ei varjuks tehniliste tegevuste taha. Ettevõtte eri funktsioonide ja osakondade tegevus peab käima käsikäes, sealhulgas raamatupidamine, müük ja laohaldus. Laoarvestus peab kajastuma ka finantsnäitajates ja vastupidi. Kuidas seda lahendada, räägib Excellent Business Solutionsi vanemkonsultant Eva-Mai Saard.

Erply tarkvara – iga poepidaja hindamatu abimees

Mäletad, mida su ema sulle õpetas? Pese enne sööki käed, sest see on eluliselt vajalik. Kui ta õpetaks sind tarkvara valima, ütleks ta: võta Erply, sest ka see on eluliselt vajalik.

Statistika

E-KAUBANDUS

Teabevara