Bauhof pääses krimasjast oportuniteediga

Bauhofi ja tema tarnijate lepinguid puudutavas kriminaalasjas on Bauhof uurimise alt pääsenud oportuniteedi ehk menetluse lõpetamisega.

Oportuniteet tähendab kriminaalmenetluse lõpetamist avaliku menetlushuvi puudumise korral ja kui süü ei ole suur. Kriminaalmenetluse seadustiku pragrahv 202 ütleb, et "kui kriminaalmenetluse ese on teise astme kuritegu ja selles kahtlustatava või süüdistatava isiku süü ei ole suur ning ta on heastanud või asunud heastama kuriteoga tekitatud kahju ja tasunud kriminaalmenetluse kulud või võtnud endale kohustuse tasuda kulud ning kui kriminaalmenetluse jätkamiseks puudub avalik menetlushuvi, võib prokuratuur kahtlustatava või süüdistatava nõusolekul taotleda, et kohus kriminaalmenetluse lõpetaks".

"Kriminaalmenetlus antud konkurentsikuriteo osas veel kestab, kuid tõepoolest, käesolevaks ajaks on Bauhofi suhtes kriminaalmenetlus lõpetatud. Äriühingule on pandud kohustus tasuda kindel summa riigituludesse," märkis riigiprokuratuuri avalike suhete juht Katrin Lunt täna. Äripäevale pole teada, kui suure summa peab Bauhof riigieelarvesse tasuma. Lunt selgitas, et lisaks Bauhofile olid uurimise all ka hankijad, kellest osade suhtes on samuti tänaseks menetlus lõppenud, osade suhtes aga menetlus kestab. "Menetluses olevate äriühingute osas viiakse veel läbi menetlustoiminguid," märkis Lunt.

"Bauhof ei ole uurimise all. Antud juhtum on lõpetatud ning Bauhof ei ole sundinud kunagi kedagi odavamalt või kallimalt müüma," teatas tänase Äripäeva kaaneloo peale Bauhof Group ASi esindav Varuli büroo advokaat Triinu Kinkar. Äripäev saatis Bauhofi juhatuse liikmele küsimused ka eile, enne loo avaldamist, kuid siis teatati advokaadi vahendusel, et teemat ei kommenteerita.

Tartu Ülikooli kriminaalõiguse professor Jaan Sootak on mullu Postimehe arvamusloos kirjutanud, et oportuniteedi ehk avaliku menetlushuvi puudumise tõttu kohtuistungitest pääsenud pole mitte õigeks mõistetud vaid süüteo toime pannud ning kannavad selle eest ka vastutust. "Lihtmenetluses ja oportuniteedi korral jääb kriminaalmenetluse alus püsima, sest süüdistatav on teinud teo ja see vastab kuriteo tunnustele ning ta kannab selle eest ka vastutust," märkis Sootak.

Tänane Äripäev kirjutab, et Bauhof sundis hankijaid lepingutes müüma endale kaupa kõige odavamalt. Prokuratuur alustas nende lepingute alusel kriminaalmenetlust 2010. aasta kevadel.

Osale arutelus

  • Piret Reiljan

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi Kaubandust sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Tarkvara

Erply tarkvara – iga poepidaja hindamatu abimees

Mäletad, mida su ema sulle õpetas? Pese enne sööki käed, sest see on eluliselt Kui ta õpetaks sind tarkvara valima, ütleks ta: võta Erply, sest ka see on eluliselt vajalik.

Excellent pakub laoettevõtetele terviklikku lähenemist

Pidevalt suurenevate tegevusmahtude ja keerukate tarneahelate tõttu on oluline, et ettevõtte fookus püsiks põhieesmärgil ja ei varjuks tehniliste tegevuste taha. Ettevõtte eri funktsioonide ja osakondade tegevus peab käima käsikäes, sealhulgas raamatupidamine, müük ja laohaldus. Laoarvestus peab kajastuma ka finantsnäitajates ja vastupidi. Kuidas seda lahendada, räägib Excellent Business Solutionsi vanemkonsultant Eva-Mai Saard.

Statistika

E-KAUBANDUS

Teabevara