Bauhof pääses krimasjast oportuniteediga

Bauhofi ja tema tarnijate lepinguid puudutavas kriminaalasjas on Bauhof uurimise alt pääsenud oportuniteedi ehk menetluse lõpetamisega.

Oportuniteet tähendab kriminaalmenetluse lõpetamist avaliku menetlushuvi puudumise korral ja kui süü ei ole suur. Kriminaalmenetluse seadustiku pragrahv 202 ütleb, et "kui kriminaalmenetluse ese on teise astme kuritegu ja selles kahtlustatava või süüdistatava isiku süü ei ole suur ning ta on heastanud või asunud heastama kuriteoga tekitatud kahju ja tasunud kriminaalmenetluse kulud või võtnud endale kohustuse tasuda kulud ning kui kriminaalmenetluse jätkamiseks puudub avalik menetlushuvi, võib prokuratuur kahtlustatava või süüdistatava nõusolekul taotleda, et kohus kriminaalmenetluse lõpetaks".

"Kriminaalmenetlus antud konkurentsikuriteo osas veel kestab, kuid tõepoolest, käesolevaks ajaks on Bauhofi suhtes kriminaalmenetlus lõpetatud. Äriühingule on pandud kohustus tasuda kindel summa riigituludesse," märkis riigiprokuratuuri avalike suhete juht Katrin Lunt täna. Äripäevale pole teada, kui suure summa peab Bauhof riigieelarvesse tasuma. Lunt selgitas, et lisaks Bauhofile olid uurimise all ka hankijad, kellest osade suhtes on samuti tänaseks menetlus lõppenud, osade suhtes aga menetlus kestab. "Menetluses olevate äriühingute osas viiakse veel läbi menetlustoiminguid," märkis Lunt.

"Bauhof ei ole uurimise all. Antud juhtum on lõpetatud ning Bauhof ei ole sundinud kunagi kedagi odavamalt või kallimalt müüma," teatas tänase Äripäeva kaaneloo peale Bauhof Group ASi esindav Varuli büroo advokaat Triinu Kinkar. Äripäev saatis Bauhofi juhatuse liikmele küsimused ka eile, enne loo avaldamist, kuid siis teatati advokaadi vahendusel, et teemat ei kommenteerita.

Tartu Ülikooli kriminaalõiguse professor Jaan Sootak on mullu Postimehe arvamusloos kirjutanud, et oportuniteedi ehk avaliku menetlushuvi puudumise tõttu kohtuistungitest pääsenud pole mitte õigeks mõistetud vaid süüteo toime pannud ning kannavad selle eest ka vastutust. "Lihtmenetluses ja oportuniteedi korral jääb kriminaalmenetluse alus püsima, sest süüdistatav on teinud teo ja see vastab kuriteo tunnustele ning ta kannab selle eest ka vastutust," märkis Sootak.

Tänane Äripäev kirjutab, et Bauhof sundis hankijaid lepingutes müüma endale kaupa kõige odavamalt. Prokuratuur alustas nende lepingute alusel kriminaalmenetlust 2010. aasta kevadel.

Osale arutelus

  • Piret Reiljan

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi Kaubandust sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

SALONSHOP BALTIC OÜ otsib TURUNDUSJUHTI

Salonshop Baltic AS

31. detsember 2018

Tarkvara

RTT kaasaegne kassatarkvara

Kassatarkvara oluliseks eesmärgiks on pakkuda kliendile kiiret ja mugavat teenindust. Suureks trendiks on saanud mobiilsus ehk tarkvara saab kasutada ka nutitelefonis või tahvelarvutis. Loe lähemalt, mis on kassatarkvara valikul oluline ning milliseid eeliseid annab RTT kassatarkvara.

AccountStudio - lihtsalt kohandatav terviklik äritarkvara

Äritarkvara, mida on võimalik kohandada erinevate nõudmiste ja tegevusaladega väike- ja suurettevõtetele. Tarkvara liidestab ettevõtte e-poe nii, et tehingud e-poes kajastuvad ilma valu ja vaevata nii laos kui ka raamatupidamises.

Statistika

E-KAUBANDUS

Teabevara