Palts: Mehhikos ollakse huvitatud kõigest, mis on unikaalne ja uudne

Eesti Kaubandus-Tööstuskoja ja Mehhiko Väliskaubanduse, investeeringute ja tehnoloogia nõukogu (COMCE) vahel koostööleping, mille eesmärk on aidata Eesti ettevõtjatel saada  hõlpsamini infot ärivõimalustest ja abi oma tegevuse laiendamiseks Mehhikos.

Eesti Kaubanduskoja peadirektor Mait Paltsi sõnul räägiti kohtumisel edasisest äridelegatsioonide võõrustamisest. „Loodetavasti juba lähima aasta jooksul võib oodata kõrgetasemelist ettevõtjate visiiti Mehhikost Eestisse. Mehhiko ettevõtjate sõnul muudavad Eesti atraktiivseks stabiilne majanduskeskkond ning soodne maksupoliitika, mis võimaldab tuua Eestisse ettevõtete peakontoreid ja hallata siin nende Euroopa ja Aasia suunalist tegevust. Lisaboonuseks peeti ka meie arenenud infotehnoloogilisi võimalusi ja asukohta, mis tervikuna teevad Eestist arvestatava investeeringute sihtriigi,“ sõnas Palts. Ta lisas, et Mehhiko ettevõtetele on suurt huvi pakkunud meie logistika ja transpordivõimalused, sest Eesti head asukohta nähakse ühe selge eelisena. Seega on võimalusi nii IT-valdkonnas kui ka kindlasti tehnoloogiliselt uudsete toodete müümiseks.

Sel nädalal on Eesti ettevõtjatest koosnev äridelegatsioon Mehhikos, kus nad saadavad Eesti Vabariigi välisminister Urmas Paeti ja tema Soome kolleegi Alexander Stubbi.

Kaubanduskoja äridelegatsiooni liige Ruth Oltjer ütles, et tuli Mehhikosse, et tutvuda tervishoiusüsteemi ja turusituatsiooniga. Ta on kohtunud seal erinevate distribuutoritega ja külastanud kohalikke haiglaid.  „Huvi Chemi-Pharmi toodangu vastu oli suur. Eestis  edukalt toimiv infektsiooni kontrolli süsteem on veel väljaarendamata ja tase erinevates haiglates on väga ebaühtlane, aga püüdlemine parema tulemuse poole on selgelt väljendunud. Meditsiinisektor on ilmselgelt kiiresti arenev ja tõusva trendiga. Erahaiglad on kallid, aga paremini varustatud ja järgivad Maailma Tervishoiuorganisatsiooni (WHO) norme. Riigihaiglad on kolme erineva tasemega ja erahaiglatest oluliselt väiksema eelarvega, “ selgitas Oltjer.

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Kaubandust sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Tarkvara

Excellent pakub laoettevõtetele terviklikku lähenemist

Pidevalt suurenevate tegevusmahtude ja keerukate tarneahelate tõttu on oluline, et ettevõtte fookus püsiks põhieesmärgil ja ei varjuks tehniliste tegevuste taha. Ettevõtte eri funktsioonide ja osakondade tegevus peab käima käsikäes, sealhulgas raamatupidamine, müük ja laohaldus. Laoarvestus peab kajastuma ka finantsnäitajates ja vastupidi. Kuidas seda lahendada, räägib Excellent Business Solutionsi vanemkonsultant Eva-Mai Saard.

Erply tarkvara – iga poepidaja hindamatu abimees

Mäletad, mida su ema sulle õpetas? Pese enne sööki käed, sest see on eluliselt vajalik. Kui ta õpetaks sind tarkvara valima, ütleks ta: võta Erply, sest ka see on eluliselt vajalik.

Statistika

E-KAUBANDUS

Teabevara