CV Keskus: palk sõltub töötajast

CV Keskuse värskest küsitlusest selgus, et vaid kolmandik Eesti ettevõtetest avaldab enamasti tööpakkumises ka palganumbri, sageli jääb konkreetne number tööpakkumises avaldamata põhjendusel, et lõplik palk sõltub suuresti konkreetsest töötajast.

„Viimasel ajal on sagenenud etteheited, et miks ikkagi ei ole tööpakkumiste juures konkreetseid palganumbreid,“ ütles CV Keskuse tegevjuht Paavo Heil. Olukorra selgitamiseks viis CV Keskus oma kasutajate seas läbi küsitluse.

Küsitlusest selgus, et vaid 30% vastajatest avaldavad oma tööpakkumistes enamikel juhtudel ka palganumbreid. „Palganumbri avaldamine sõltub aga suuresti pakutavast ametikohast – näiteks spetsialistide ja juhtide tööpakkumiste puhul on palgapakkumine enamasti peidetud, kuna kõik sõltub inimese oskustest, töökogemusest ja isikuomadustest ning palk lepitakse kokku hilisematel läbirääkimistel,“ selgitas Paavo Heil.

„Tervelt 68% küsitletud ettevõtetest märkiski, et ei avalda tööpakkumise juures konkreetsest palganumbrit seepärast, et lõplik palk koos ülejäänud motivatsioonipaketi mahukusega sõltub väga paljuski konkreetsest töötajast.“

Pakutava palgataseme peitmisel on ka teisi põhjuseid. „Näiteks 31% küsitletud ettevõtetest tõi pakutava palga saladusse jätmise üheks põhjenduseks, et ei soovi pakutavat palgataset konkurentidele näidata,“ lisas Paavo Heil. „26% küsitletud firmadest ei soovi aga, et ettevõtte praegused töötajad uute töötajate palku teaks.“

Lisaks märkis 18% firmadest, et ei too tööpakkumises palka välja seetõttu, et palk ei ole nende arvates teatud töökohtade puhul kandidaatides huvi äratamiseks oluline argument. „Mulle üllatuseks märgiti mitmelgi juhul palganumbri varjamise põhjenduseks, et paljud ettevõtted ei teagi, millist palka potentsiaalsele töötajale pakkuda, et lõplik palk kujuneb alles kandidaatide palgasoovide põhjal!“ imestas Paavo Heil.

Tööpakkumises pakutava palga avalikustanud ettevõtted põhjendasid oma teguviisi peamiselt asjaoluga, et palganumbri avaldamine säästab nii tööotsijate kui ka -pakkujate aega. „Nii on selge, et töökohale kandideerivad tõesti vaid need, kellele konkreetne tööpakkumine huvi pakub ja kes pakutava palgaga rahul on,“ täpsustas CV Keskuse turundusjuht Laura Tammeorg.

Küsimusele, kas ettevõtted oleks nõus avaldama tööpakkumises palganumbrit, kui ka töösoovijal oleks oma CV sisestamisel soovitava palganumbri sisestamine kohustuslik, vastas jaatavalt tervelt 30% ettevõtetest, kes muidu tööpakkumistel palganumbrit ei avalda, 24% firmadest oleks nõus seda tegema aga vaid lihttööde puhul. „Koguni 70% ettevõtetest oleks aga nõus igas tööpakkumises avaldama vähemalt palgavahemiku,“ ütles Laura Tammeorg. „Tulemus oli üllatav, sest võimalus sisestada palgavahemik tööpakkumise lisamisel on CV Keskuse tööportaalis olemas, kuid seda võimalust kasutatakse vähe.“

CV Keskuse küsitluses osales 259 Eesti ettevõtet. Vastajatest 56% olid ettevõtete juhid või omanikud, 24% personalijuhid või -spetsialistid.

 

 

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi Kaubandust sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

SALONSHOP BALTIC OÜ otsib TURUNDUSJUHTI

Salonshop Baltic AS

31. detsember 2018

Tarkvara

RTT kaasaegne kassatarkvara

Kassatarkvara oluliseks eesmärgiks on pakkuda kliendile kiiret ja mugavat teenindust. Suureks trendiks on saanud mobiilsus ehk tarkvara saab kasutada ka nutitelefonis või tahvelarvutis. Loe lähemalt, mis on kassatarkvara valikul oluline ning milliseid eeliseid annab RTT kassatarkvara.

AccountStudio - lihtsalt kohandatav terviklik äritarkvara

Äritarkvara, mida on võimalik kohandada erinevate nõudmiste ja tegevusaladega väike- ja suurettevõtetele. Tarkvara liidestab ettevõtte e-poe nii, et tehingud e-poes kajastuvad ilma valu ja vaevata nii laos kui ka raamatupidamises.

Statistika

E-KAUBANDUS

Teabevara