Veebipood ooolala.ee sai investoreilt 180 000 eurot

Eesti, Prantsuse ja Inglise äriinglitelt kogutud 180 000 eurot plaanib veebipood ooolala.ee kasutada Eestis turuosa hoidmiseks ja sisenemiseks Soome turule.

Veebikeskkonda haldava O-La-La Planet OÜ osaniku ja juhi Nadim Taoubi sõnul polnud esimeses finantseerimisvoorus raha kogumine kerge. Aega kulus oodatust kaks korda enam ning samal ajal tuli ka firmaga igapäevaselt tegeleda, selgitas ta.

Suurimat toetust sai Taoubi enda sõnul äriinglite organisatsioonilt EstBAN, kus talle tutvustati kohalikke äriingleid ehk varases faasis ettevõtetesse investeerijaid.

Raha vajab O-La-La Planet Eestis turupositsiooni kindlustamiseks ning Soome turule minekuks. Juunis avatava Soome saidiga loodetakse seal hõivata kolmas koht e-kaubanduses.

Võrreldes Eestiga on Soomes Taoubi sõnul turundushinnad kolm kuni neli korda kõrgemad. Ettevõtte platvormi turule sisenemiseks hindab ta heaks. Tallinnas asuv logistikaosakond annab Soome turul Taoubi sõnul konkurentsieelise.

Taoubi peab veebipoodi ooolala.ee sada protsenti Eesti äriks, millest 40% kuulub välismaalastele.

Eesti e-kaubandus on Taoubi sõnul õitsemise algjärgus. Ta ennustas, et järgmise kahe aasta jooksul tõuseb e-kaubandus 50 protsenti kvartalis. "Tühimik, mida täita, on suur!". Taoubi sõnul pole eestlased veel harjunud veebist kaupu ostma, proovima ja soovi korral ka tagastama.

O-La-La Planet OÜ on 2011 asutatud ettevõte, mis tegeleb e-kaubandusega, müües bränditooteid: riideid, jalatseid ja aksessuaare.

O-La-La Planeti suurim investor on Taoubi sõnul ettevõtte asutaja ja kaasomanik, Šveitsist pärit Alain Falys. Teise suure investorina nimetas Taoubi veebiturunduse ettevõtet AdCash.

Osale arutelus

  • Marta Jaakson

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi Kaubandust sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

SALONSHOP BALTIC OÜ otsib TURUNDUSJUHTI

Salonshop Baltic AS

31. detsember 2018

Tarkvara

AccountStudio - lihtsalt kohandatav terviklik äritarkvara

Äritarkvara, mida on võimalik kohandada erinevate nõudmiste ja tegevusaladega väike- ja suurettevõtetele. Tarkvara liidestab ettevõtte e-poe nii, et tehingud e-poes kajastuvad ilma valu ja vaevata nii laos kui ka raamatupidamises.

RTT kaasaegne kassatarkvara

Kassatarkvara oluliseks eesmärgiks on pakkuda kliendile kiiret ja mugavat teenindust. Suureks trendiks on saanud mobiilsus ehk tarkvara saab kasutada ka nutitelefonis või tahvelarvutis. Loe lähemalt, mis on kassatarkvara valikul oluline ning milliseid eeliseid annab RTT kassatarkvara.

Statistika

E-KAUBANDUS

Teabevara