Tubakatoodete teekonna tuvastamiseks loodi jälgimisühing

Suured tubakatootjad lõid jälgimisühingu, mis aitab võidelda salakaubaveo ja kauba võltsimise ning maksudest kõrvalehoidumisega.

Digitaalkodeerimis- ja jälgimisühing kasutab rakendust Codentify, mis annab mobiili kaudu ligipääsu kogu tarneahelat puudutavale teabele, mida valitsustel on vaja selleks, et kaitsta maksutulu, tuvastada saadetiste seaduslikkust ning vastata rahvusvaheliste määruste nõuetele, sh maailma terviseorganisatsiooni WHO protokollile ebaseadusliku tubakaäri likvideerimise kohta.

Rakendus aitab hõlpsalt ehtsaid ja legaalselt imporditud tooteid võltsitutest ning salaja riiki toodutest eristada ja on eelkõige abiks maksu- ja tolliametnikele.

"Praegused seaduslikult toimivad tarneahelad laiuvad üle kogu maailma, on väga keerukad ja hõlmavad paljusid osapooli. Kui arvestame ka salakaubaveoga tegelevate kurjategijate nutikusega, peavad ametivõimud tarneahelate turvamiseks tehnoloogia viimast sõna kasutama. Vastasel juhul ei ole võimalik salakaubanduse üha kasvavat probleemi ohjata," ütles digitaalkodeerimis- ja jälgimisühingu esindaja Pat Heneghan.

Digital Coding & Tracking Association (DCTA) edendab tehnilisi standardeid ja digilahendusi, mis on mõeldud aktsiisiga maksustatavate esmatarbekaupade, nagu tubaka ja alkoholi, tarneahelate turvamiseks. Ühingu eesmärk on pakkuda ebaseadusliku kaubanduse tõkestamiseks toimivaid abivahendeid kõigile olulistele rühmadele alates rahandusministritest ja tolliametnikest kaupmeeste ja tarbijateni. 

Sõltumatute uuringute andmeil on 12% üleilmsest sigaretiturust ebaseaduslik. See teeb aastas umbes 660 miljardit sigaretti, millelt kaotatud maksutulu tähendab, et valitsustel jääb igal aastal saamata enam kui 40 miljardit dollarit.

Ka ebaseaduslik alkoholiäri on laialt levinud – WHO hinnangul on umbes 30% kogu maailmas tarbitavast alkoholist ebaseaduslikult toodetud või "registreerimata".

Osale arutelus

  • Indrek Kald

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Kaubandust sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Tarkvara

Excellent pakub laoettevõtetele terviklikku lähenemist

Pidevalt suurenevate tegevusmahtude ja keerukate tarneahelate tõttu on oluline, et ettevõtte fookus püsiks põhieesmärgil ja ei varjuks tehniliste tegevuste taha. Ettevõtte eri funktsioonide ja osakondade tegevus peab käima käsikäes, sealhulgas raamatupidamine, müük ja laohaldus. Laoarvestus peab kajastuma ka finantsnäitajates ja vastupidi. Kuidas seda lahendada, räägib Excellent Business Solutionsi vanemkonsultant Eva-Mai Saard.

Erply tarkvara – iga poepidaja hindamatu abimees

Mäletad, mida su ema sulle õpetas? Pese enne sööki käed, sest see on eluliselt vajalik. Kui ta õpetaks sind tarkvara valima, ütleks ta: võta Erply, sest ka see on eluliselt vajalik.

Statistika

E-KAUBANDUS

Teabevara